Новий вид стародавніх рептилій знайшли у Бразилії

16

Палеонтологи з Бразилії та Чилі відкрили раніше невідомий вид давніх рептилій. Ці схожі на крокодилів істоти жили у тріасовій ері. Journal of Systematic Palaeontology.

Розкопки вели у Ріо-Гранде-ду-Сул. Ця місцевість у Бразилії відома як «родовище» великої кількості останків динозаврів. Через особливості місцевих порід вони добре зберігалися. Але рептилії траплялися палеонтологам у поодиноких випадках.

У ході досліджень палеонтологи знайшли частину ноги та ступні стародавньої істоти. Вони були ув’язнені у породи віком 230 мільйонів років – цей час відповідає самому початку епохи динозаврів.

Аналіз скам’янілостей дозволив віднести рептилію до вимерлої групи протерохампсидів. Її представники мешкали на території сучасних Бразилії та Аргентини. Зовні вони були схожі на крокодилів та алігаторів, але не перебували з ними у близькій спорідненості.

Новому виду надали наукову назву Tenoscelida aurantiacus. Вчені зробили висновок, що воно досягало 1,40 м у довжину і пересувалося рачки. Швидше за все, рептилія вела хижий спосіб життя, а будова її тіла була адаптована до життя у води, як у сучасних крокодилів.

Раніше повідомлялося, що у Шотландії знайшли кістки раннього предка птерозаврів. Він пересувався на двох ногах і не вмів літати.

.

Читайте також:  Чи буде укладено угоду про вільну торгівлю?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я