Новий судовий процес проти Навального

16

Якщо його визнають винним, то йому загрожує до 30 років позбавлення волі.

 

Без публіки: Новий судовий процес проти Навального

Новий судовий процес над противником Кремля Олексієм Навальним, який вже ув’язнений, проходитиме в російському тюремному таборі в умовах недопущення публіки. Суддя Андрій Суворов обґрунтував це на початку процесу нібито міркуваннями безпеки.

Адвокати Навального, який уже 2 роки перебуває у в’язниці та вважається політичним ув’язненим, розкритикували це рішення. 47-річного противника президента Росії Володимира Путіна звинувачують судові органи в екстремізмі. Якщо його визнають винним, то йому загрожує до 30 років позбавлення волі.

7 звинувачень

Звинувачення сформулювало загалом 7 нових звинувачень, включаючи створення та фінансування екстремістської організації та тривіальне ставлення до нацизму. Противник Кремля відкидає ці звинувачення як політичне інсценування. Його прихильники ще напередодні судового процесу різко критикували те, що він проходитиме не в залі суду, а у виправній колонії, розташованій приблизно за 260 кілометрів від Москви.

Прес-секретар Навального Кіра Ярмиш опублікувала у Твіттері відео, на якому батьки опозиціонера знято біля будівлі колонії. За її словами, навіть їм не дозволили побачитися із сином. “Останнього разу батьки Олексія бачили його більше року тому”, – написала Ярмиш.

У зв’язку з початком судового процесу Навальний поширив через свою команду інформацію про початок нової антивоєнної кампанії. За допомогою численних волонтерів він хоче охопити мільйони росіян, наприклад, у соціальних мережах і поступово переконати їх у безглуздості бойових дій проти України, написав він у повідомленні, опублікованому на його домашній сторінці.

Навальний був отруєний нервово-паралітичною речовиною «Новичок» під час поїздки до Сибіру влітку 2020 року. Він упевнений у тому, що за цим стоїть російська служба внутрішньої розвідки ФСБ. Після лікування в Німеччині він повернувся до Росії, незважаючи на загрозу ув’язнення, і був заарештований в аеропорту.

Читайте також:  Стефан Вайль доручився за іранського адвоката

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я