Новий командувач військами РФ на Дніпрі

18

Причиною звільнення Макаревича стало успішне просування українських військ через Дніпро?

Теплинський – новий командувач військ РФ на Дніпрі

Командувача російських військ на річці Дніпро на півдні України, вочевидь, звільнено з посади. Про це повідомило державне інформаційне агентство ТАРС із посиланням на інсайдера та щоденну газету «Известия». Згідно з повідомленням, на посаді командувача «дніпровського військового угрупування» замість генерал-полковника Олега Макаревича знаходиться начальник російських повітряно-десантних військ генерал-полковник Михайло Теплинський. Як і у випадку з аналогічними кадровими перестановками у минулому, Міністерство оборони РФ поки що ніяк не прокоментувало це питання.

Американський аналітичний центр Institute for the Study of War (ISW) із посиланням на російського військового блогера пише, що президент Володимир Путін міг звільнити Макаревича 19 жовтня під час відвідин штабу Південного військового округу у Ростові-на-Дону. На думку інших блогерів, причиною звільнення стало успішне просування українських військ через Дніпро. У минулому деякі блогери звинувачували Макаревича в тому, що він не зміг належним чином керувати та оснастити свої війська, щоб зупинити українські атаки у цьому районі. Канал «Сіра зона», пов’язаний із групою «Вагнер», стверджує, що Макаревич неправдиво інформував російське командування про ситуацію на своїй ділянці фронту.

Київ поки не коментує операцію на Дніпрі

Декілька тижнів тому російські військові блогери повідомили про переправу українських військ через річку в районі міста Херсона. Зокрема, стверджувалося, що «українські штурмовики» переправилися через Дніпро на моторних човнах і висадилися на стороні, що контролюється Росією. За повідомленнями відповідних Telegram-каналів, українці прорвали передову лінію російських військ. Потім вони зайняли позиції в районі Піщанівки та Заплави. Російські блогери розцінюють зростання активності українців як явне свідчення десантної операції, що готується. Київ поки що ніяк не коментує операцію на Дніпрі.

Читайте також:  Комплекси ППО Patriot вже на шляху до Польщі

Наступник Макаревича Теплинського має великий авторитет серед російських військових блогерів. Він народився 1969 р. в українському місті Моспіні Донецької області та пройшов підготовку у десантному училищі в Рязані (Росія). У 1990-х роках він воював на боці Москви в Придністров’ї, що відколовся від Молдови, і в Чечні. За даними британських джерел, Теплинський відповідав за виведення росіян із західного берега Дніпра у листопаді 2022 року. Відповідно до цього він був усунений з посади на початку року, але за кілька тижнів повернувся в Україну.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я