Нові звинувачення Трампа

12

Загалом громадськість чекала нового звинувачення Трампу в іншій справі. Але раптом усі знову заговорили про поводження екс-президента із секретними урядовими документами.

Нові звинувачення Трампа

Колишньому президенту США Дональду Трампу висунуто нові звинувачення у справі про вилучення секретних урядових документів. Нові звинувачення Ттрампа на додаток до обвинувального висновку, опублікованого вчора, включають спробу приховування матеріали з камер спостереження у своєму маєтку Мар-а-Лаго у Флориді за допомогою співробітників. Крім Трампа та його помічника Уолта Наути, звинувачення тепер висунуто й третій людині – помічнику Трампа Карлосу Де Олівейрі.

У червні Трампу вже було пред’явлено звинувачення в тому, що він зберігав у своєму маєтку надтаємні урядові документи і не повернув їх після отримання відповідного запиту. Його звинуватили у незаконному зберіганні особливо секретної інформації за час його перебування на посаді президента (з 2017 до 2021 року). 77-річному президентові та його помічнику Науті також були пред’явлені звинувачення у змові з метою перешкоджання розслідуванню. Обидва вони не визнали себе винними.

Звернення Трампа з відеоматеріалами – у центрі звинувачення

Справа набула розголосу у серпні 2022 року, коли Федеральне бюро розслідувань провело обшук в особняку Трампа. Тоді у «Мар-а-Лаго» було вилучено кілька комплектів документів, які стосуються категорії абсолютно секретних. Згідно з обвинувальним висновком, ці документи містили інформацію про ядерний потенціал США та плани дій американських військових у надзвичайних ситуаціях.

У розширеному обвинувальному висновку, який тепер став оприлюдненим, основна увага приділяється тому, як Трамп звертався з відеозаписами, зробленими камерами спостереження в його маєтку. Як стверджується, він наказав видалити ці записи після того, як у червні в рамках розслідування його відвідали слідчі ФБР та виявили камери. Після цього Міністерство юстиції запросило відеозаписи, йдеться у судовому документі.

Читайте також:  Російська ракета пролетіла через польський повітряний простір

За допомогою свого помічника Наути, який, як стверджується, спеціально для цього їздив до Флориди, а також свого співробітника Де Олівейри, інший співробітник, як стверджується, попросив видалити матеріал. Де Олівейра нібито сказав йому, що бос хоче, щоб все було видалено. Відеозапис має центральне значення для розслідування, оскільки він може розповісти правоохоронним органам про те, що сталося із коробками, наповненими секретними документами.

Нові звинувачення Трампа та вибори 2024 року

Нові звинувачення набагато масштабніші, ніж колишні, і вони посилюють тиск на Трампа. Окрім звинувачень у перешкоджанні правосуддю, документ також містить нові звинувачення, пов’язані з навмисним приховуванням інформації про національну оборону.

Початок судового процесу у справі про секретні документи заплановано на 20 травня 2024 року. Таким чином, початок судового процесу припадає на середину виборчої кампанії з виборів президента США, які відбудуться на початку листопада 2024 року. Трамп хоче знову балотуватись. У рік виборів він має кілька судових справ.

Передвиборний штаб Трампа виступив проти нових звинувачень. На їхню думку, розширення звинувачень – це не що інше, як продовження «відчайдушної та важкої спроби злочинної родини Байденів та їхнього Міністерства юстиції» залякати Трампа та тих, хто його оточує. Спеціальний прокурор Сміт просто шукає будь-які способи продовжити полювання на відьом проти Трампа і не дати йому можливості брати участь у виборах 2024 року проти Байдена.

Розширення обвинувального висновку у цій справі стало несподіванкою. В останні дні увага фактично була прикута до іншої справи. Як заявив минулого тижня сам Трамп, він розраховує на імпічмент у зв’язку з президентськими виборами 2020 року та штурмом Капітолію США 6 січня 2021 року. Це може статися будь-якої миті. Протягом кількох тижнів після виборів 2020 року Трамп нагнітав суспільний резонанс хибними заявами про те, що його перемога була вкрадена внаслідок масових фальсифікацій на виборах. Розслідування цих двох справ очолює спеціальний слідчий Джек Сміт.

Читайте також:  Пілот перехопленої "Сесни" можливо втратив свідомість

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я