Нові вибори обійдуться Берліну в 3 рази дорожче за минулі

19

Переобрання до палати представників стане найдорожчим для столиці.

Нові вибори коштуватимуть Берліну.  Фото: Arnaud Jaegers / Unsplash.com

За словами столичного сенатора з фінансів Даніеля Везенера («Зелені»), нові вибори обійдуться Берліну втричі дорожче, ніж голосування 2021 року. Остаточне рішення щодо цього питання Конституційний суд винесе в середині листопада, повідомляє видання Tagesspiegel.

Перевибори в Берліні коштуватимуть 39 млн. євро

Конституційний суд ще не виніс свого рішення, але столиця вже готується до переобрання. Повторення виборів минулого року коштуватиме приблизно 39 млн євро. Нове обрання до палати представників стане найдорожчим для Берліна.

“Фінансове управління підтверджує, що управління внутрішніх справ, яке відповідає за вибори, задекларувало цю суму”, – сказав Везенер.

Суму, яку витратить на перевибори, ухвалять 1 листопада. Раніше сенатор із внутрішніх справ Ірис Шпрангер (СДПН) розповіла, що новою датою голосування може стати 12 лютого 2023 року.

Нові вибори обійдуться Берліну в 3 рази дорожче за минулі.  Фото: A. Kiro/shutterstock.com

Якщо конституційний суд винесе рішення про перевибори, столиця має провести повторне голосування протягом 90 днів з дати прийняття рішення.

Поки що юристи сходяться на тому, що судді мають явні підстави для призначення повторного голосування. І самі судді у початковій оцінці дійшли висновку, що переобрання потрібне. Оголошення остаточного вердикту інстанція призначила на 16 листопада.

Нові вибори обійдуться Берліну втричі дорожче

На вибори 2021 року Берлін витратив близько 13 млн євро. І торішнє обрання до палати представників побило рекорд і стало найдорожчими через коронавірусні обмеження. Тепер перевибори можуть встановити новий максимум.

Цього року зарплата членів виборчих комісій має бути вчетверо більшою. Також допомога на харчування співробітників зросте з 60 до 240 євро. Крім того, уряд має набрати за короткий час достатньо співробітників.

«Ми маємо бути впевнені, що до цього часу зможемо набрати достатню кількість працівників виборчих комісій. Було ясно, що нам доведеться створювати стимули та що нинішньої надбавки на харчування буде недостатньо», — пояснили у прес-службі управління внутрішніх справ.

Читайте також:  Первісних підозр щодо Шольца немає

Також для перевиборів планують найняти більше помічників. Минулого року їх було 34 тисячі, наступного року збираються взяти 38 тисяч людей.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :