Шульце в Одесі: реконструкція у розпал війни

21

Міністр розвитку Свенья Шульце пообіцяла Україні додатково 52 мільйони євро на відновлення у зв’язку з атаками Росії, що продовжуються, на її інфраструктуру.

«Ми знаходимося в процесі відновлення України у вільну, незалежну Україну в розпал війни», – сказав політик СДПН у четвер під час візиту до південноукраїнського портового міста Одеси, яке трималося в секреті з міркувань безпеки.

Додаткові мільйони євро допомоги українським муніципалітетам підуть на обігрівальні пункти, генератори, медичне обслуговування та адміністративні послуги. У 2022 році Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) надало Україні підтримку близько 600 мільйонів євро. Шульце перебуває в Україні вже вдруге після нападу Росії 24 лютого 2022 року. Наприкінці травня вона завітала до столиці Київ.

У супроводі віце-прем’єра та міністра інфраструктури України Олександра Кубракова Шульце провів десять годин, щоб отримати уявлення про відновлення у розпал війни. У п’ятницю вона хотіла відвідати громаду, розташовану неподалік кордону в сусідній республіці Молдова.

На електропідстанції: деталі зруйновано вже двічі

Вже двічі було зруйновано частини трансформаторної станції оператора електромереж «УкрЕнерго», повідомляє начальник станції. 5 грудня росіяни випустили по станції сім ракет. Чотири були перехоплені, троє потрапили в ціль. Під час другої атаки 29 грудня одна ракета влучає в ціль. Ніхто не постраждав, але зруйнований трансформатор досі можна побачити на місці аварії, вм’ятий та обвуглений. Нині вони відновлюються.

Також 11 грудня обстрілюються дві важливі електростанції на Одещині – після цього 1,5 мільйона людей залишаються без електрики. Те, як люди допомагають одне одному, можна побачити всюди: На тротуарі перед багатьма магазинами стоять електрогенератори. Німеччина підтримує Україну більш як 320 мільйонами євро в рамках енергетичного партнерства, і не лише з початку війни. Проводиться навчання технічних фахівців, щоб зробити електромережу більш ефективною та сумісною з електромережами в решті Європи.

Читайте також:  Китай залякує Тайвань напередодні візиту Бербок

Теплі будинки називають «крапками неприборканості».

У Старокосатчі (у вільному перекладі – «село старих козаків») Шульце просить мера Вадима Бойка показати йому теплу кімнату. «Вони називають це точкою невгамовності», – каже вона із задоволенням. Крім тепла та місця для нічлігу, є їжа, перша допомога і навіть іноді вечірка. Після початку російських атак на електро- та теплопостачання такі точки дотику виникли по всій країні.

Забезпечення електроенергією, теплом та водою визначає стійкість українського суспільства, вважає міністр. «От чому Україні потрібна не лише зброя, а й громадянська підтримка, щоб залишатися сильною». Крім іншого, Німеччина поставила громаді сім електрогенераторів, операційний стіл та чотири медичні ліжка для лікарні.

Тридцять відсотків мешканців Старокосача не мають електрики. Поруч обертаються лопаті вітряних турбін і будуються нові. Також використовується сонячна енергія – Україна хоче стати менш залежною від російського газу та електроенергії.

Близько 10.15 ранку оголошено повітряну тривогу, над Білоруссю помічені російські винищувачі. Діти регулярно ходять у бомбосховища – просто під актовою залою. Шульце повинна їхати на чергову зустріч, вона їде в конвої, що спеціально охороняється.

Spilno означає: разом. Місце для дітей

Сигнал повітряної тривоги, годинник у притулку – жодна дитина не застрахована, каже Летиція Делл’Ассін із Дитячого фонду ООН Unicef, поки Шульце оглядає центр допомоги. ЮНІСЕФ створив понад 100 місць «Спільно» для дітей. У перекладі з німецької Spilno означає: Разом. Існує освіта, охорона здоров’я, психологічна та медична допомога для травмованих дітей.

Шульце дивиться, як дівчатка та хлопчики розфарбовують маленькі дерев’яні серця. У неї з собою йойо, крейди та пальчикові фарби. BMZ підтримує Unicef ​​у рамках цієї програми з 2014 року, коли Росія анексувала Крим. Наприкінці 2022 року співпраця була збільшена на 35 мільйонів євро. «Є матеріальні збитки, які ви бачите на електростанціях або в будинках», – каже Шульце. «Але не менш важлива психологічна шкода, особливо для дітей».

Читайте також:  Пулітцерівські премії за репортажі про Україну та аборти

Застопорилася ініціатива щодо зерна в Чорному морі

У величезному зерновому порту Чорноморська можна побачити лише жменьку суден. На одному з причалів зерно вантажиться на вантажне судно, яке має бути перевезене до Туреччини. Тисячі тонн пшениці, кукурудзи та інших продуктів харчування експортуватимуться звідси в рамках Чорноморської зернової ініціативи, погодженої у 2022 році за посередництва Туреччини.

До нападу Україна була одним із найбільших у світі експортерів зерна, поряд із Росією. Але через війну порт працює лише на 30 відсотків потужності, скаржиться співробітник портового управління. Через затримки у перевірці суден на наявність зброї з боку Росії, яка погодилася на Чорноморську ініціативу після довгих переговорів, 80 зернових вантажних суден будуть затиснуті у Босфорі. У березні угода має бути продовжена ще раз – питання про те, чи погодиться на це Москва залишається відкритим.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я