Нове припинення вогню в Судані на 72 години

16

З початку жорстокого конфлікту за владу у цій східноафриканській країні кілька разів наставали короткі перерви у бойових діях. Тепер бойові дії мають бути знову припинені. Тим часом мільйони людей перебувають у бігах.

 

Нове припинення вогню в Судані на 72 години

З цієї неділі в Судані почне діяти 72-годинне припинення вогню між суданською армією та протиборчими Силами швидкої підтримки (RSF). Про це вчора ввечері оголосили Саудівська Аравія та США, які виступають посередниками у конфлікті. Припинення вогню має набути чинності вранці за місцевим часом. Сторони конфлікту хотіли утриматися від воєнних дій та дозволити гуманітарні поставки протягом трьох днів. З початку запеклої боротьби влади вже було кілька випадків припинення вогню на короткі періоди часу.

У Судані РСБ колишнього заступника правителя Мохаммеда Хамдана Дагло, квазіармія, сформована з ополченців і що налічує десятки тисяч бійців, уже два місяці бореться зі збройними силами, які очолює де-факто глава держави Абдель Фаттах аль-Бурхан. Два генерали спільно прийшли до влади у 2019 та 2021 роках, але потім посварилися.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН, з початку боротьби за владу в країні втекли майже 2,2 мільйони людей. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила у п’ятницю, що майже 25 мільйонів людей у ​​країні потребують гуманітарної допомоги. Чотири мільйони дітей і вагітних або матерів-годувальниць страждають від гострого недоїдання.

Читайте також:  У музеї Тайваню тричі розбили китайські артефакти

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я