Німецький експорт зброї на суму понад 8 млрд. євро

19

Насправді уряд планував скоротити експорт зброї — але війна в Україні поставила крапку в цьому питанні. 2022 року експорт зброї та обладнання досяг рекордного рівня.

 

Цього року федеральний уряд схвалив експорт озброєнь на суму щонайменше 8,35 млрд євро. Це вже другий за величиною показник історії Німеччини. Лише минулого року цей показник був ще вищим – 9,35 млрд євро.

Понад чверть зброї та військової техніки, поставлених з 1 січня по 22 грудня, були направлені в Україну, яка зазнала нападу з боку Росії. Це випливає із відповіді Федерального міністерства економіки на запитання Севіма Дагделена, члена Лівої партії. Лист є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur.

На вимогу СДПН та «Зелених» уряд ХДС/ХСС планував скоротити експорт зброї та запровадити закон про контроль. Потім після війни в Україні стався розворот. Самостійно введена заборона на постачання зброї до зон бойових дій була скасована канцлером Олафом Шольцем (СДПН) у його промові «на рубежі століть» 27 лютого – це відмова від принципів, які діяли протягом десятиліть.

Зброя для України на суму 2,24 мільярда

З того часу для України було схвалено постачання озброєнь на суму 2,24 мільярда євро, включаючи багато важких озброєнь, таких як 30 зенітних танків Gepard, 14 важких гарматних артилерій Panzerhaubitzen 2000, п’ять реактивних систем залпового вогню або система ППО Iris‑T. Проте висока загальна вартість експортних ліцензій пояснюється лише цим.

Навіть без України схвалено експорт на суму понад шість мільярдів євро. Для порівняння: за 16 років правління канцлера Ангели Меркель (ХДС) позначку 6 мільярдів було перевищено лише п’ять разів. Цифра, зазначена Міністерством економіки на поточний рік, може ще збільшитись. Включено лише затвердження до 22 грудня включно.

Читайте також:  Конференція за участю не менше 40 глав держав та урядів

Політик Лівої партії Дагделен різко критикував ці цифри: «Кабінет СДПН, ВДП і «Зелених» несе відповідальність за другий за величиною експорт зброї та військового обладнання за всі часи. Замість того, щоб обмежити експорт зброї, як було обіцяно, даішники безсовісно поставляють зброю до зон воєн та криз і наживаються на конфліктах та смертях».

Частка експорту до третіх країн різко скоротилася

У рейтингу найважливіших країн-отримувачів за Україною йдуть чотири держави НАТО: Нідерланди (1,83 млрд), США (863,7 млн ​​євро), Великобританія (453,0) та Угорщина (249,2). До першої десятки також входять ще три країни, які не входять до ЄС чи НАТО: Австралія (196,1), Сінгапур (175,1) та Південна Корея (166,5). Однак у статистиці експорту Австралія перебуває нарівні з країнами НАТО.

Цього року для третіх країн, які не входять до ЄС, НАТО і прирівняні до них держави, було ліцензовано військове обладнання на суму 3,23 мільярда євро, понад дві третини якого вирушило до України. Частка експорту до третіх країн у загальній вартості знизилася з 63,6 до 38,7 відсотка порівняно з попереднім роком. Висока частка у 2021 році була зумовлена ​​головним чином Єгиптом, для якого уряд Меркель схвалив постачання військових кораблів, систем ППО та іншого оборонного обладнання на суму 4,34 млрд євро.

Річні показники будуть опубліковані у січні

На той час велика коаліція ХДС/ХСС і СДПН в останні дев’ять днів свого терміну повноважень все ще дозволяла експорт на суму майже п’ять мільярдів євро, незважаючи на те, що вона все ще перебувала на своїй посаді лише виконавчою владою. Тільки таким чином вдалося досягти рекордної цифри більш ніж у дев’ять мільярдів євро на кінець року. Загальні цифри на 2022 рік буде оголошено на початку січня.

Читайте також:  Парламент ЄС чинить тиск на Шольца під час дебатів про бойові танки

Читайте також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я