Німеччина прийме перший ЗПГ-термінал

35

Німеччина прийме свій перший плавучий газовий термінал, оскільки країна прагне замінити російські поставки, які раніше здійснювали трубопроводом.

 

Німеччина прийме перший ЗПГ-термінал. Найближчими днями судно «Хоєг Есперанса» пришвартується у північному порту Вільгельмсхафена з першою партією зрідженого природного газу (ЗПГ), повідомила у п’ятницю представник уряду.

Що це і як це вплине на мешканців Німеччини

Судно – так звана плавуча установка для зберігання та регазифікації (FSRU) – перевозить достатню кількість ЗПГ із Нігерії, щоб забезпечити «50 000 домогосподарств протягом року», сказала вона.

Судно, яке зараз знаходиться біля берегів Бретані, Франція, згідно з даними сайту Marine Traffic, стоятиме у Вільгельмсхафені на північноморському узбережжі Німеччини протягом кількох років.

Платформа, яка з’єднає установку із наземною газовою мережею, була побудована з ударною швидкістю за кілька місяців і буде урочисто відкрита канцлером Олафом Шольцем 17 грудня.

Термінал у Вільгельмсхафені, який почне закачувати газ з 22 грудня, за словами оператора Uniper, дозволить імпортувати газ, еквівалентний 20% колишніх постачань із Росії.

На відміну від інших європейських країн, Німеччина не має терміналів для імпорту ЗПГ, а отримувала більшу частину газу з Росії підводними та сухопутними трубопроводами.

Після вторгнення Росії в Україну Росія поступово скорочувала постачання газу до Німеччини, а наприкінці вересня їх повністю зупинила.

Щоб убезпечити енергопостачання країни, влада Берліна вклала мільярди євро в розвиток морських терміналів для імпорту ЗПГ.

Уряд оголосив про плани будівництва п’яти таких об’єктів.

Два комерційні проекти також знаходяться у розробці, включаючи термінал у північно-східному Лубміні, який має відкритися найближчими тижнями.

Однак країні ще належить укласти великий контракт на постачання палива, що заміщає. Нещодавня угода з катарською державною енергетичною компанією набуде чинності лише у 2026 році.

Читайте також:  Бундестаг обговорює вибухи у "Північному потоці"

Таким чином, Німеччина залишається залежною від нестабільних ринкових цін на ЗПГ, що негативно вплине на споживачів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я