Німецькі льотчики-винищувачі працюють на армію Китаю

29

Китай спеціально набирає колишніх солдатів Бундесверу для навчання китайських льотчиків-винищувачів. Міністр оборони Пісторіус закликає негайно покласти край цій практиці.

 

Борис Пісторіус явно засмучений тим, що німецькі льотчики-винищувачі працюють на армію іншої країни. Незадовго до свого виступу на вихідних міністр оборони Німеччини зустрівся зі своїм китайським колегою Лі Шанфу у Сінгапурі.

Спочатку було заплановано дружню зустріч та обмін думками. Зрештою, все закінчилося чітким ультиматумом для Китаю. Пісторіус ясно дав зрозуміти, що він очікує негайного припинення практики вербування колишніх солдатів Бундесверу.

Чому німецькі льотчики-винищувачі працюють на армію Китаю

Пісторіус зробив надто різку заяву, яка ще більше ускладнила і так напружені відносини між Китаєм та Німеччиною. Поточні дослідження ZDF і Spiegel показують, як Китай спеціально набирав колишніх солдатів Бундесверу, щоб вони могли навчати китайських льотчиків-винищувачів у Народній Республіці.

Те, що, як кажуть, почалося десять років тому, згодом, мабуть, перетворилося на складну систему. Турбує те, що це в жодному разі не нова китайська стратегія.

У поточних діях колишніх пілотів Бундесверу немає жодних ідеологічних переконань. Найімовірніше, вирішальну роль відіграли обіцяні грошові виплати за роботу. Льотчики-винищувачі Бундесверу зазвичай закінчують свою кар’єру у віці 41 року.

Для цього є біологічні причини, такі як ослаблення рефлексів та зору. Ті, хто виходить на пенсію у цьому віці, зазвичай отримують близько 50 відсотків своєї останньої зарплати як пенсію.

Німецькі льотчики-винищувачі працюють на армію Китаю.  Фото: Krasimir Grozev, CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons

Мабуть, цього недостатньо з погляду багатьох колишніх пілотів. Деякі з них влаштовуються на неповний робочий день після виходу з армії.

Розкішна пропозиція з Китаю дуже зручна. Наявні звіти говорять про кількасот тисяч євро. Для порівняння: кажуть, що колишнім пілотам британських Королівських ВПС китайська сторона запропонувала еквівалент 275 000 євро, щоб вони могли поділитися своїми експертними знаннями з китайськими ВПС.

Читайте також:  Бундесвер перекине до країн Балтії 1000 солдатів та техніку

Іноземний політик ХДС Юрґен Хардт стривожений. На його думку, абсолютно неприйнятно, коли німецькі солдати продають свої знання партнерам, які не входять до НАТО.

Пісторіус необхідно терміново домогтися від військових судів і служби військової контррозвідки розгляду як військово-правових, так і кримінально-правових правопорушень. Кваліфікація від державної зради до міжнародного кримінального права. Ось такі «тривожні висновки» зробив політик.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я