Німеччина засудила передачу ядерної зброї Білорусі

15

Берлін говорить про «очевидну спробу ядерного залякування з боку Росії». Американський інститут не бачить жодної підвищеної небезпеки для України через переміщення ядерної зброї.

 

Німеччина засудила передачу ядерної зброї Білорусі

Уряд Німеччини рішуче засудив заяву білоруського правителя Олександра Лукашенка про передачу російської ядерної зброї Білорусі. “Передача російської тактичної ядерної зброї Білорусі, про що заявив Лукашенко, є ще однією очевидною спробою ядерного залякування з боку Росії”, – заявив заступник офіційного представника уряду Вольфганг Бюхнер у Берліні. “Ми рішуче відкидаємо це”.

Лукашенко заявив напередодні після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві, що оголошена передача зброї країні вже розпочалася.

За словами Бюхнера, передачею зброї Білорусь суперечить кільком заявам, у яких вона зобов’язалася на міжнародному рівні зберегти статус території, вільної від ядерної зброї. Таким чином, Росія також явно суперечить своїй власній декларації, в якій йдеться про те, що всі держави, які мають ядерну зброю, не повинні розміщувати ядерну зброю за межами своєї території. «У цьому плані наше послання ясно: ця передача – неправильний крок».

Контроль над ядерною зброєю залишиться за Москвою

Про кількість ядерної зброї та місця, де вона зберігається, Лукашенко не став коментувати під час своєї заяви. «Я не говоритиму про кількість і про розміщення», – сказав він. Згідно з більш ранньою інформацією, зброя буде розміщена на кордоні з Польщею.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у Мінську на церемонії підписання договору, що контроль та прийняття рішень щодо розміщення ядерної зброї знаходяться виключно на стороні Москви. Від імені Білорусі підпис поставив міністр оборони Віктор Хренін. Як причину розгортання він сказав: «Сьогодні «колективний» Захід чинить безпрецедентний тиск у всіх сферах національної безпеки як на Білорусь, так і на Росію». Путін виправдав розгортання, сказавши, що США вже багато років мають ядерну зброю в Європі, зокрема, в Німеччині.

Читайте також:  Зелені у Котбусі засуджують спільну пропозицію ХДС/АФД

Білорусь отримує ядерні ракети вперше з 1990-х років після добровільної відмови від ядерної зброї після розпаду Радянського Союзу. Для цього Лукашенко вніс зміни до конституції, щоб статус без’ядерної країни більше не було зафіксовано в основному законі.

Інститут США не бачить підвищеної небезпеки

На думку експертів американського Інституту вивчення війни (ISW), жодної підвищеної небезпеки для України немає. Як і раніше, вкрай малоймовірно, що Путін застосує ядерну зброю в Україні або деінде, йдеться в аналізі ISW.

Американські експерти також не бачать посилення загрози, оскільки ядерна держава Росія вже може досягти цілей у всьому світі за допомогою своєї ядерної зброї.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я