Німці завоювали золото та бронзу на “Студентському Оскарі”

11

Режисер Тамара Денич присвячує свій студентський «Оскар» «мужнім журналістам» у світі. У Голлівуді німецькі таланти здобули золото та бронзу.

Німці завоювали золото та бронзу на «Студентському Оскарі»

Німці здобули золото та бронзу на «Студентському Оскарі»: Німецький режисер Тамара Денич та її команда, а також берлінський кінокомпозитор Саша Бланк були удостоєні цього року нагороди «Студентський Оскар» разом із молодими талантами з усього світу. У вівторок увечері (за місцевим часом) у Беверлі-Хіллз відбулося вручення трофеїв на 50-й церемонії вручення студентських премій «Оскар».

Бронзовий «Оскар» у категорії «Наратив» отримала режисер із Берліна Денич (31 рік) із короткометражним фільмом «Істина», який вона зняла після закінчення Гамбурзької медіашколи. Срібна нагорода дісталася короткометражці «Revisited» із Норвегії, а золота – австрійській стрічці «Невидимий кордон».

Ворожнеча та насильство

Фільм «Істина» розповідає про фотожурналістку, якій загрожують екстремістські угруповання правих у Белграді. Разом із маленькою дочкою вона біжить до Німеччини, але й там, працюючи на демонстраціях у Гамбурзі, стикається з ворожістю та насильством. До команди Денич увійшли Крістіан Сіє (продюсер), Девід М. Лоренц (сценарій) та Андре Штальман (візуальне оформлення).

У своїй промові на церемонії вручення премії «Оскар» Денич сказала, що хоче присвятити нагороду «всім відважним журналістам у всьому світі, які щодня ризикують своїм життям заради свободи преси та свободи слова».

Синтезатор та перуанські інструменти

Бланк (36) написав музику до документального фільму «Крила пилу» режисера Джорджіо Гьотто з Нью-Йоркського університету. Цей фільм отримав золотий “Оскар” у номінації “Документальний студентський фільм”. У «Крилах пилу» розповідається про Відала Мерма, журналіста та активіста з Перу, який бореться проти отруєння Андського нагір’я видобутком міді в його рідній країні. Бланк створив музику у своїй берлінській студії за допомогою синтезатора та перуанських інструментів.

Читайте також:  Поліція у Лютцераті знімає активістів з даху зали засідань

“Це неймовірно здорово, і ми дуже раді, що важлива історія Відаля стала відома всьому світу”– сказав Бланк агентству dpa після церемонії нагородження. «Ми досі перебуваємо на сьомому небі і не можемо повірити в це». Команді вдалося отримати візу для поїздки Мерми до Голлівуду. Режисер Джьотто на сцені віддав належне Бланку як неймовірному композитору, який дуже делікатно озвучив фільм.

Цього року на конкурс надійшло 2443 заявки із 720 навчальних закладів. У результаті десять фільмів було відзначено в категоріях «анімація», «документальний фільм», «оповідання» та «альтернативний/експериментальний фільм». Переможців було названо ще в середині вересня, але лише на церемонії у вівторок став відомий порядок присудження «Оскарів» – золотих, срібних та бронзових.

“Це найбільше визнання, яке можна отримати, будучи студентом”, – Сказав Денич агентству dpa. У рамках програми “Оскар” вони познайомилися з багатьма талановитими кінематографістами з усього світу. Премія, безумовно, важлива для їхньої кар’єри в Німеччині, «але, сподіваюся, і тут – я хотіла б колись працювати і в США», – каже Денич.

Тепер гала-премія «Оскар» чекає на нас у березні наступного року. Усі лауреати студентських премій можуть подати свої фільми в категоріях короткометражних фільмів. Академія «Оскар» вшановує молоді таланти з кіношкіл з 1972 року. Студентський “Оскар” став трампліном для голлівудської кар’єри. Раніше лауреатами премії ставали такі режисери, як Спайк Лі, Роберт Земекіс та Кері Фукунага.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :