Нетаньягу звільняє міністра внутрішніх справ та охорони здоров’я Дері

81

Його призначення вимагала партія ШАС для участі в уряді – попри його кримінальне минуле. Проте звільнення Ар’є Дері навряд чи стане кінцем проблем.

 

Нетаньягу звільняє міністра внутрішніх справ та охорони здоров’я Дері

Після рішення Верховного суду глава уряду Ізраїлю Біньямін Нетаньяху звільнив одного зі своїх найважливіших міністрів. За повідомленнями ЗМІ, прем’єр-міністр оголосив про звільнення Ар’є Дері під час щотижневого засідання кабінету міністрів у Єрусалимі у неділю. Дері є головою суворо релігійної партії ШАС.

У середу Верховний суд визнав призначення Дері на посаду міністра внутрішніх справ та охорони здоров’я «недоречним» через його кримінальне минуле. Судді ґрунтували своє рішення на неодноразовому засудженні Дері. Крім того, вони стверджували, що Дері запевнив суд минулого року під час процесу у справі про податкові злочини, що він піде з політики.

Міністр, незважаючи на обвинувальний вирок

Призначення Дері було ключовою вимогою партії ШАС на коаліційних переговорах із Нетаньяху. Члени партії погрожували вийти з уряду до вироку, якщо Дері втратить свою посаду. Партія займає одинадцять із 64 місць у правлячій коаліції у парламенті. Для того, щоб Дері міг стати міністром, незважаючи на обвинувальний вирок, нова коаліція спеціально внесла поправку до закону.

Існує побоювання, що цей вердикт може ще більше розпалити суперечку в Ізраїлі щодо реформ судової системи. Новий міністр юстиції Ярів Левін заявив, що він “зробить все необхідне, щоб виправити помилку проти Дері”. Кілька тижнів тому він уже представив плани щодо цілеспрямованого послаблення Верховного суду.

Згідно з цими планами, більшість у парламенті повинна мати можливість ухвалити закон, навіть якщо Верховний суд визнає його таким, що порушує Основний закон. Левін також хоче змінити склад органу, який призначає суддів. Він звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення.

Читайте також:  Франциска Брантнер порине в проблеми вітроенергетики

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я