Голова парламенту ЄС заперечує помилки

22

Роберта Метсола, президент Європейського парламенту, стикається з питаннями щодо невчасного звіту про поїздки. Одна подорож була в розкішний готель.

 

Голова парламенту ЄС заперечує помилки

Голова парламенту ЄС Роберта Метсола, на її думку, не припустилася помилок, пізно повідомивши про перебування у французькому розкішному готелі, сплаченому третіми особами, та інших поїздках. “Це не було помилкою, жоден парламентський президент до мене не робив такого кроку”, – сказав Метсола в інтерв’ю газеті “Хандельсблатт” (субота). На тлі корупційного скандалу в ЄС Метсола минулого тижня опублікувала інформацію про подарунки та поїздки, сплачені третіми особами – більша частина з них відноситься до минулого року.

Згідно з парламентськими правилами, члени парламенту повинні повідомляти про поїздки та подарунки, оплачені третіми особами, не пізніше кінця наступного місяця та публікувати їх у публічному реєстрі. Однак, за словами Метсоли, парламентські лідери досі цього не зробили. Вона хоче порвати з тим, “що прийнято, що було традицією, і розкрити все”, – сказала Метсола. Вона хоче взяти на себе відповідальність і бути прикладом для наслідування. Колишній спікер парламенту Девід Сассолі публічно не повідомляв про якісь поїздки чи подарунки під час перебування на своїй посаді.

Також приховане спілкування

Серед іншого, справа стосується поїздки Метсоли на прийом до винного братства у Франції, де братство сплатило п’ятизірковий готель для неї та її чоловіка. Згідно з парламентськими правилами, вона мала повідомити про поїздку наприкінці листопада минулого року. Спочатку Метсол не вказала, що її чоловік також був у поїздці. Представник Метсоли сказав, що її запросили виступити з промовою про захист гастрономії, якою славиться регіон. Вона діяла від імені Європейського Парламенту.

Читайте також:  80-річна модель звинуватила Білла Косбі у зґвалтуванні

Крім того, Метсола надто пізно оприлюднила 125 подарунків. Згідно зі списком більшість подарунків політик передала на зберігання до парламентської адміністрації або зберігала їх у своєму кабінеті. До останніх належали, наприклад, картини, вази та книги. Прес-секретар Метсоли наголосив, що президент приймає подарунки від імені установи, але не зберігає їх.

Спочатку було неясно, чи зіткнеться Метсола з наслідками. Теоретично за порушення можуть бути накладені санкції. Голова парламенту фактично відповідає за виконання правил.

У ході останнього корупційного скандалу в ЄС судові органи звинуватили колишнього віце-президента парламенту Єву Кайлі, зокрема, в участі у злочинній організації, відмиванні грошей та корупції. Справа стосується передбачуваного впливу Катару та Марокко на політичні рішення Європарламенту.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :