Голова Бі-Бі-Сі радився з Джонсоном перед призначенням

22

Чи отримав голову ВВС свою посаду в обмін на фінансову допомогу екс-прем’єру Борису Джонсону? Британська опозиція наполягає на розслідуванні.

 

Голова Бі-Бі-Сі радився з Джонсоном перед призначенням

Через передбачуваний непотизм британська опозиція вимагає проведення незалежного розслідування щодо колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Газета Sunday Times повідомила, що голова Бі-бі-сі Річард Шарп давав фінансові консультації тодішньому главі уряду незадовго до його призначення Джонсоном. Згідно зі звітом, Шарп допоміг своєму давньому другові Джонсону оформити гарантію на кредит у розмірі до 800 000 фунтів стерлінгів (911 000 євро) наприкінці 2020 року. Незабаром після цього Шарп був офіційно висунутий главою уряду на посаду Бі-Бі-Сі.

Голова Бі-бі-сі призначається монархом за рекомендацією прем’єр-міністра та міністра культури. Суспільний мовник не бере участі у процесі відбору.

«Фінансові справи цього опального колишнього прем’єр-міністра стають дедалі каламутнішими і дедалі глибше затягують Консервативну партію у трясовину», – сказала генеральний секретар лейбористів Аннеліз Доддс. Вона сказала, що є серйозні питання: «Чому ці гроші ніколи не були задекларовані, і що саме він обіцяв цим щедрим друзям в обмін на такі щедрі позики?».

Джонсон та Шарп відкинули звинувачення. Представник Джонсона повідомив The Sunday Times, що особиста зустріч із Шарпом та канадським підприємцем Семом Блайтом, далеким родичем Джонсона, який зрештою надав йому гарантію, не стосувалася фінансів тодішнього прем’єр-міністра. Джонсон не розкрив інформацію про допомогу Блайта, оскільки це була підтримка родича без конфлікту інтересів.

Згідно з постійними повідомленнями ЗМІ, наприкінці 2020 року Джонсон зазнавав фінансових труднощів через виплати на утримання та розкішний ремонт своєї офіційної резиденції на Даунінг-стріт.

.

Читайте також:  Експерт із зовнішньої політики СДПН високо оцінив вчинок Пісторіуса

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я