“Несприятлива ситуація з ядерною безпекою на електростанції”.

21

За даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), українська Запорізька атомна електростанція знову втратила зв’язок із своєю зовнішньою основною лінією електропередачі.

Тому найбільша в Європі атомна електростанція залежить від нещодавно відновленого запасного енергопостачання менш потужною лінією, заявив у Відні глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Єдина 750-кіловольтна (кВ) лінія електропередачі, що залишилася, – з чотирьох, які були до конфлікту – була відключена о 01:21 (за місцевим часом) у вівторок, сказав він. “Не відразу стало відомо, чим викликано відключення електроенергії і як довго воно триватиме”, – додали в МАГАТЕ. За його словами, електрика була потрібна, наприклад, для перекачування охолоджувальної води на АЕС. “Цього разу станції вдалося уникнути повної втрати всього зовнішнього живлення – що вже траплялося сім разів під час конфлікту, – але останнє відключення лінії електропередач знову наголошує на нестабільній ситуації з ядерною безпекою на станції”, – сказав Гроссі.

Тим часом, Москва і Київ звинувачують один одного в нібито підготовці атаки на атомну електростанцію на півдні України. Російські військові встановили предмети, подібні до вибухівки, на дахах кількох реакторних блоків, заявив президент України Володимир Зеленський у своєму щоденному відеозверненні у вівторок увечері. Москва, у свою чергу, заявила, що українські збройні сили самі планують напад на атомну електростанцію, яка знаходиться неподалік лінії фронту.

Читайте також:  Інцидент з винищувачем у Білгороді

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я