Утилізація охолоджувальної води Фукусіми залишається спірним питанням

15

План Японії щодо скидання забрудненої охолоджувальної води з зруйнованої АЕС Фукусіма в морі продовжує зустрічати опір та побоювання навіть після того, як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалило його.

Рибальські кооперативи у трьох сусідніх префектурах Фукусіма, Міягі та Іваті планують цього тижня подати петицію центральному уряду та оператору пошкодженої АЕС «Фукусіма-1», щоб виступити проти скидання. Проте уряд готує поховання, яке може розпочатися у серпні, як повідомила японська ділова газета «Ніхон Кейдзай Сімбун».

Напередодні глава МАГАТЕ Рафаель Ґроссі дав Японії зелене світло на заплановане поховання величезної кількості відфільтрованої охолоджувальної води в морі. План Японії відповідає міжнародним стандартам безпеки. Вплив на людей та довкілля буде «незначним». У середу Гроссі був присутній на зустрічі представників уряду з керівниками місцевих органів влади у Фукусімі. В умовах занепокоєння, що зберігається, він запевнив їх, що МАГАТЕ залишиться на місці доти, поки вся вода не буде безпечно скинута в море.

“Вода використовувалася для охолодження розплавленого ядерного палива”

МАГАТЕ та інші експерти зазначають, що скидання забрудненої води, що охолоджує, в морі є звичайною світовою практикою для атомних електростанцій. «Це зовсім інша ситуація, – заперечила Deutsche Presse-Agentur Кейтлін Стронелл із Цивільного центру ядерної інформації в Токіо.

За словами Стронелл, вода, яка в даний час зберігається в більш ніж 1000 резервуарах, «не є звичайною охолоджувальною водою з атомної електростанції, що діє». “Це вода, яка використовувалася для охолодження розплавленого ядерного палива – результат однієї з найстрашніших ядерних аварій у світі”. Замість взяти на себе відповідальність і вирішити проблему вдома, компанія-оператор Tepco і уряд Японії хотіли спустити забруднену воду в Тихий океан. Один із уроків ядерної аварії у Фукусімі полягає в тому, «що не існує такого поняття, як «відсутність ризику», – пояснив Стронелл. “Ризики для здоров’я, пов’язані з впливом радіації, ніколи не бувають нульовими”.

Читайте також:  Американський астронавт Томас Кеннет Маттінглі помер

Південна Корея хоче поважати доповідь МАГАТЕ

У той час як Китай, реагуючи на звіт МАГАТЕ про результати випробувань, закликав Японію не скидати воду з Фукусіми в море, що охолоджує воду, Південна Корея заявила, що поважатиме звіт. МАГАТЕ є міжнародно визнаним органом, сказав журналістам у Сеулі Пак Ку Ен, заступник голови південнокорейського Управління з координації державної політики. У той же час Пак оголосив, що результати власного аналізу Південною Кореєю планів утилізації будуть представлені найближчим часом.

Для цього у травні Південна Корея направила до сусідньої країни велику групу експертів. Ці плани також викликали велику стурбованість у Південній Кореї. Досі уряд наголошував, що продовжуватиме забороняти імпорт рибної продукції з Фукусіми та прилеглих районів доти, доки побоювання щодо можливої ​​екологічної шкоди залишаються невирішеними. Глава МАГАТЕ Гроссі вирушає до Сеулу у п’ятницю.

Підготовку до скидання охолоджувальної води майже завершено

Тим часом, за повідомленнями ЗМІ, Управління з ядерного регулювання Японії планує видати в п’ятницю сертифікат про завершення робіт, у якому йдеться про те, що попередню перевірку системи скидання очищеної води пройдено. Це завершить усі приготування до скидання попередньо відфільтрованої та розведеної води через кілометровий тунель, збудований для цієї мети, у морі.

На атомній електростанції «Фукусіма-1» у 2011 році внаслідок землетрусу та цунамі стався розплавлення активної зони. Зруйновані реактори досі доводиться охолоджувати водою, що зберігається у резервуарах. Нині там зберігається понад 1,3 мільйона тонн. За даними Tepco, місце вже закінчується. Перед скиданням вода проходить очищення. Система може відфільтрувати 62 нукліди – але не тритій. Tepco хоче розбавити воду так, щоб концентрація тритію впала приблизно до 1500 бекерелів на літр, що становить менше однієї сорокової національної норми безпеки. Отже, небезпеки немає.

Читайте також:  Радіоактивна вода Фукусіми: МАГАТЕ надасть звіт

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я