Більш доброзичливе ставлення до жінок-біженок

14

Німеччина, як і раніше, демонструє високу готовність допомагати біженцям, особливо жінкам з України. Існують відмінності у солідарності залежно від релігії.

 

Опитування: Більш доброзичливе ставлення до жінок-біженок

Незважаючи на те, що в деяких місцях виникають проблеми з розміщенням біженців та доглядом за ними, солідарність із біженцями в Німеччині, як і раніше, відносно висока.

Особливо висока готовність допомогти жінкам з України, як показало репрезентативне опитування, проведене на замовлення Німецької експертної ради з інтеграції та міграції (SVR). Якщо біженці – чоловіки і родом із Сирії чи Нігерії, то готовність допомогти трохи нижче.

Відмінності у солідарності залежно від релігії

Згідно з опитуванням, біженці-християни виявляють дещо більше солідарності, ніж мусульмани. Наприклад, близько 66% учасників опитування готові супроводжувати християнських біженців, коли вони звертаються до влади. Трохи менше 63% респондентів зробили б це щодо біженців-мусульман. Згідно з дослідженням SVR, біженці, які хочуть залишитись у Німеччині на постійне місце проживання, можуть розраховувати на меншу підтримку з боку волонтерів, ніж ті, хто має намір повернутися додому.

«Готовність допомогти жінкам з України на 8% вища, ніж у чоловіків із Сирії», – йдеться в опублікованому аналізі. Для дослідження респондентам було представлено так звані віньєтки – короткі профілі біженців, які відрізнялися за різними аспектами, такими як країна походження (Україна, Нігерія, Сирія), релігія чи стать.

Рівень освіти та ставлення до біженців

За даними СЗР, респонденти, які позиціонували себе політично зліва або скоріше зліва, були готові допомогти всім трьом згаданим групам походження. Респонденти, які політично перебували в центрі, праворуч чи скоріше праворуч, демонстрували меншу готовність допомагати біженцям. Вони також сильніше розрізняли українських біженців, з одного боку, та біженців із Сирії чи Нігерії – з іншого.

Читайте також:  Відмова від прикордонного контролю – більше в'їздів з Польщі

Згідно з дослідженням, рівень освіти біженців також відіграє роль їхнього ставлення до біженців. Наприклад, щодо біженців із вищою освітою понад 70 відсотків опитаних висловилися б за надання статусу постійного захисту. Щодо біженців, які не отримали закінченої освіти, то 55 % учасників опитування висловилися за.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я