Пральна машинка настільки міцно увійшла в наше життя, що вже жодна господиня не уявляє свого життя без цього блага цивілізації. Однак мало хто знає, що більшість з нас при використанні машинки щоразу роблять одну і ту ж фатальну помилку.
Чи можна залишити пральну без нагляду
Теоретично так, можна. Згідно з інструкцією, це розумна техніка, яка працює за заздалегідь заданою програмою. В ідеалі машинка закінчить прання у вибраному вами режимі, прополоще білизну, зіллє воду і після режиму віджиму вимкнеться. Здавалося б, що може піти негаразд.
На жаль, як показує практика, не так може піти геть усе. Якщо у вас забиті труби, під час зливу вода з машинки йтиме не в каналізацію, а на вашу підлогу. Якщо шланг зливу зносився або потріскався – прання закінчиться потопом. Та ж проблема трапиться, якщо шланг зливу просто банально спаде через ослаблення гайки, яка через часту вібрацію може злегка відкрутитися.
Погодьтеся, якщо в цей момент ви будете вдома і відразу вживете заходів, наслідки катастрофи будуть набагато менш болючими. А от якщо така ситуація станеться, коли підете на роботу, увечері на вас чекатиме не тільки ламінат, що здувся, а й розгнівані сусіди. Тому запам’ятайте раз і назавжди: будь-яка техніка може дати збій, а це означає, що навіть найсучаснішу машинку не можна залишати без нагляду.
Якщо вам терміново потрібно піти, пам’ятайте, що набагато простіше відкласти прання, ніж потім довго і старанно відкладати гроші на ремонт собі та сусідам.
Що не можна робити після закінчення прання
Пральна машинка – це техніка, яка вимагає до себе поваги і при неправильній експлуатації ви можете зіткнутися із серйозними проблемами. Саме тому, коли агрегат подасть сигнал про те, що режим прання закінчено, категорично не можна:
- залишати мокру білизну в барабані до висихання;
- діставати мокру білизну із включеної в мережу машинки;
- відкривати люк до того, як ви натиснете кнопку вимкнення машинки;
- мити або протирати внутрішню частину агрегату, підключеного до мережі;
- сушити білизну на відкритих дверцятах машинки;
- ставати ногами на верхню кришку апарату чи ставити її у предмети вагою 50 кг і більше.
Тому намагайтеся ніколи не ставити на машинку нічого важкого. Крім того, врахуйте, що мікрохвильова піч або будь-яка інша техніка, що стоїть на кришці прання – це дуже погана ідея.
Чи потрібно зачиняти двері в пральній машині
Якщо машинка вимкнена, дверцята завжди повинні бути злегка відчинені. Справа в тому, що під час віджиму частина води все одно залишається в барабані. Ніколи всі 100% рідини не підуть у злив. Як правило, вода залишається в самому барабані і в гумових прокладках навколо люка.
І якщо не пішла воду з барабана вбере білизну, яка там ще лежить, то в гумовому обід навколо люка вона залишиться до тих пір, поки не висохне, або ви її не витріть.
Це означає, що в пральній машинці завжди вологе середовище, навіть коли апарат вимкнено. При закритих дверцятах вже через 10 годин у машині почнуть з’являтися бактерії. Як результат – досить швидко утворюється пліснява та затхлий запах.
Працівники хімчисток запевняють, що саме дверцята – найпроблемніша деталь будь-якого апарату, як побутового, так і промислового.
Справа в тому, що багато хто побоюється, що відкрита пральна машина – це додаткове навантаження на петлі, і з часом люк почне провисати і не щільно закриватиметься.
Однак закритий люк – це не менш серйозна проблема у вигляді плісняви та сморід. Саме тому працівники хімчисток кажуть, що відповідь на питання про те, чи потрібно закривати дверцята пральної машини, знаходиться посередині між “так” і “ні”. Дверцята повинні бути прочинені, і ніяк інакше.
Відчинені навстіж двері дійсно тиснуть на петлі, і вони почнуть провисати. Крім того, це просто незручно, і в результаті хтось обов’язково зачепить відкриті дверцята, ризикуючи зламати її або вирвати разом із кріпленням. Зачинені дверцята стануть розсадником для бактерій. Тому запам’ятайте, що машинка в стані спокою завжди має бути відкрита таким чином, щоб до барабана був доступ свіжого повітря, пише УНІАН.