Неприємності через бюджет – зіткнення Хабека та Лінднера

20

Міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) та міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) вступили у конфлікт щодо підготовки бюджету на 2024 рік. У листі Хабека до Лінднера йдеться: «Ми просимо вас не робити жодних подальших публічних чи внутрішніх приречень, які в односторонньому порядку визначають пріоритети подальших витрат». Як приклади наводяться пенсія з акцій, зниження ПДВ для підприємств громадського харчування та бундесверу. Лист був доступний Deutsche Presse-Agentur у четвер, як і лист у відповідь Лінднера. Раніше про нього повідомляв, зокрема, портал новин «Піонер».

Хабек написав, що правила дотримання боргового гальма були узгоджені і не брали під сумнів «зелені». «Однак було погоджено й інші політичні проекти, які в жодному разі не підпорядковані дотриманню боргового гальма. У зв’язку з цим перед нами стоїть завдання знайти нові та альтернативні шляхи досягнення цих цілей, дотримуючись при цьому встановленого вами орієнтиру – бюджету на 2024 рік, що відповідає борговому гальму. Оскільки на столі поки що немає жодних пропозицій із цього приводу, ми не можемо прийняти ці орієнтири в їхньому нинішньому вигляді». Хабек пропонує «обговорити, як ми можемо підвищити доходи, домагатися скасування екологічно шкідливих субсидій, а також визначити програми, які можуть бути замінені законодавством, що регулює». Хабек пише «від імені» міністерств, очолюваних «зеленими».

Лінднер: підвищення податків виключено

У відповіді Лінднера Хабеку йдеться про те, що новина про те, що міністерства «зелених» більше не приймають орієнтири для федерального бюджету на 2024 рік, «здивувала» його. Ці орієнтири були узгоджені в березні 2022 року, і зараз ведуться переговори про детальну розробку та бюджет на 2024 рік.

Щодо пропозиції Хабека про «підвищення доходів», Лінднер пише: «Я не хочу приймати цю пропозицію. Від імені міністерств, очолюваних Вільними демократами, я можу заявити, що підвищення податків чи інші структурні додаткові навантаження на громадян чи економіку виключено із коаліційної угоди.»

Читайте також:  Півтора мільйони турків у Німеччині зможуть проголосувати

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я