Помер борець за права людини у НДР Вернер Шульц

34

Він зробив великий внесок в об’єднання сходу і заходу Німеччини в 1989 році.

 

У середу на заході у палаці Бельвю помер борець за права людини у НДР Вернер Шульц. Правозахисник пішов із життя на 73 році життя, повідомляє видання Welt.

Помер борець за права людини у НДР

Правозахисник Вернер Шульц пішов із життя у Берліні під час заходу, який довелося достроково завершити. Про це заявив федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр. Про смерть негайно повідомили родичів Шульця.

Перед своїм виступом правозахисник втратив свідомість. Президент Центральної ради євреїв у Німеччині Йозеф Шустер надав першу допомогу політику, але Шульц помер.

Співчуття близьким та друзям борця за свободу висловив канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він написав у своєму Twitter-акаунті, що засмучений відходом з життя людини, який стільки зробив для об’єднання сходу та заходу Німеччини.

Влітку минулого року Вернер Шульц отримав Національну премію Німеччини за відданість демократії.

«Наш час, відзначений часом ненависними дебатами, що заперечують факти, і вражаючою кількістю озлоблених громадян, які відкидають ліберальну демократію, потребує таких прикладів для наслідування», — сказав про Шульця 11-й президент країни Йоахім Гаук.

Участь у об’єднанні Німеччини

Шульц народився 22 січня 1950 року. Після школи вступив до університету Гумбольдта у Берліні. Там він вивчав хімію та технологію харчових продуктів. З 1968 року він став частиною опозиції у НДР.

Читайте також:  Реформа виборчого законодавства може набути чинності

1989 року Шульц приєднався до «Нового форуму» — цивільного руху, що з’явився на хвилі бажання об’єднання НДР та ФРН. 9 жовтня 1989 року у Лейпцигу відбувається масова демонстрація проти режиму в НДР.

10 жовтня про це стає відомо всьому світу завдяки Араму Радомськи та Зігберту Шефке. Вони зняли те, що відбувається з церкви, і змогли передати кадри західному телебаченню.

За місяць, за словами Шульца, опозиція почала розуміти, що німецька держава об’єднається. Тому розпочалася робота над цим, правозахисники хотіли возз’єднання з ФРН на основі статті Конституції 146. Однак пізніше приєднання відбудеться за статтею 23.

Шульц завжди критикував це рішення та вважав його порушенням основного закону країни. На його думку, це було приєднання до ФРН, а не об’єднання.

«Мені і сьогодні шкода, що не було спільного нового початку з возз’єднанням, не було спільних реформ, не було установчих зборів, не було нових національних гімнів», — зізнавався Шульц у 2009 році в інтерв’ю телеканалу ntv.

3 жовтня відзначається День єдності у Німеччині. Проте правозахисник завжди казав, що треба святкувати 9 листопада. Однією з причин цієї дати є падіння Берлінської стіни.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я