ЦБ Афганістану отримує нові банкноти від США

14

Польська фірма доставила афганські банкноти до Кабулу цього тижня.

Сполучені Штати проклали шлях до Центрального банку Афганістану для здійснення платежів через міжнародні банківські системи. Таким чином, ЦБ Афганістану отримує нові банкноти від США.

Читати також: Що відбувається в Афганістані за рік після приходу до влади талібів.

Платіж є зсувом для Центрального банку Афганістану. Він був значною мірою відрізаний від міжнародної фінансової системи. Це відбувалося з того часу, як ісламістські повстанці Талібану захопили владу в країні. Деякі члени талібів піддаються міжнародним санкціям.

Афганський Центральний банк мав контракт із польською компанією на друк її банкнот, але не міг розпочати платіж до початку липня.

Без доступу до нових банкнот проблема готівки в Афганістані стає дедалі актуальнішою. Банкноти рвуться на шматки або скріплюються скотчем, що посилює кризу ліквідності в країні, що збідніла.

«Ринки Афганістану працюють в основному за готівку, але існуючі банкноти рвуться… ЦБ зможе замінити старі та пошкоджені банкноти. Це покращить можливості афганського народу купувати продукти харчування та інші необхідні предмети», – заявив Держдепартамент США.

Шах Мехрабі, член вищої ради афганського Центрального банку, зробив заяву.

Згідно з ним, афганські банки та компанії не переслідуватимуться в судовому порядку за проведення грошових операцій. Про це заявило Міністерство фінансів США.

“Ці транзакції, які були здійснені за сприяння Міністерства фінансів, вітаються всіма афганцями”, – сказав Мехрабі.

Він сказав, що банкноти почали надходити у вівторок. Контракт був на банкноти на суму 10 мільярдів афгані, переважно дрібними купюрами. Було укладено другий контракт із французькою компанією на аналогічну суму. Таліби заявляють, що Центральний банк працює незалежно, але Сполучені Штати заперечують проти того, щоб двоє чиновників талібів обіймали керівні посади в банку.

Читайте також:  Пропагандистське відео "Лікарів без кордонів" на користь RSF

Близько 3,5 мільярда доларів афганських коштів, заморожених Сполученими Штатами, переводять у трастовий фонд у Швейцарії. Одним із кількох піклувальників фонду є Мехрабі.

ЦБ Афганістану отримує нові банкноти від США: ризики інфляції

Деякі економісти відзначили ризик того, що додаткові кошти в Афганістані можуть спричинити інфляцію. Вони також можуть використовуватись для фінансування талібів, якщо не будуть ретельно враховані.

Центральний банк Афганістану не відповів на запит щодо коментарів. Представник Міністерства фінансів Афганістану заявив, що нові банкноти будуть використовуватись виключно для заміни старих банкнот.

Мехрабі сказав, що банк опублікує свою фінансову звітність, щоб забезпечити облік коштів. Він сказав, що банк погодився піддатися моніторингу третьої сторони. Міністерство фінансів США затвердило агенцію для проведення моніторингу.

Міністерство фінансів США відмовилося від коментарів, пославшись на лист, написаний у вересні до вищої ради банку. У ньому йшлося, що для повернення афганських активів будуть потрібні подальші кроки, включаючи демонстрацію незалежності та підпорядкування «шановному сторонньому спостерігачеві».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я