Вони виборюють порятунок клімату.
Активісти атакували картину Енді Воргола. Це сталося у Національній галереї Австралії у Канберрі.
Як і європейські активісти, австралійці приклеїли себе до твору мистецтва. Їм став легендарний трафарет “Campbell Soup” Проте жодної шкоди вони йому, на щастя, не завдали.
Справа в тому, що картина була вкрита прозорим брезентом. Саме до нього активісти себе і приклеїли. Їхня мета була тією ж, що й у протестувальників із Німеччини: привернути увагу до екологічних проблем. Вони вимагали “зупинити субсидії у видобувну промисловість Австралії”.
Активісти атакували картину: пошкоджень немає
Крім того, порушники спокою намалювали графіті на захисному брезенті картини. Подібні акції останній місяць захлиснули західний світ. Навіть у Австралії це вже не перший інцидент. Місяць тому активісти приклеїли себе до картини Пікассо у Мельбурні. Полотно не постраждало, оскільки було під склом.
У Нідерландах тим часом трьох кліматичних активістів вже покарали за їхні дії. Суд засудив їх до трьох місяців ув’язнення. Саме ці люди були відповідальні за “клейову атаку” на полотно Вермеєра “Дівчина з перловим сережкою”.
Сенс таких виступів – привернути увагу до невідкладності заходів проти глобального потепління. Радикальні екоактивісти вважають, що якщо нічого не зробити прямо зараз, то нинішнє покоління людей стане останнім.
Активісти атакували картину та перекривають дороги
До речі, саме “Останнім поколінням” (Letzte Generation) називають себе німецькі екоактивісти. Вони проводять real life – акції, і не всі з них пов’язані з псуванням мистецтва.
Wieder auf den Straßen in #München für ein Tempolimit und bezahlbare Bahntickets!
🦺Hier seht ihr Maria, 18, und Leo, 23 Jahre alt.
Ihre Mitstreitenden sind aktuell 30 Tage im Gefängnis. Angesichts des Klimachaos, in das wir rasen, schreckt sie das jedoch nicht ab. pic.twitter.com/D3Z5S9t3nS
– Letzte Generation (@AufstandLastGen) November 7, 2022
Наприклад, німецькі активісти активно перекривають дороги німецькі. Це з однією з їхніх вимог – обмежити швидкість руху машин до 100 кілометрів на годину. Якось це призвело до трагедії у Берліні.
Випадок стався 31 жовтня. Велосипедистка потрапила під вантажівку. Врятувати її можна було лише за допомогою спеціальної машини. Проте транспорт приїхати не встиг, бо через акцію активістів на автобані утворилася пробка. Дівчина померла.
.