Ердоган все ще проти розширення НАТО

17

Навіть після свого державного візиту президент Туреччини так і не схвалив членство Швеції до НАТО.

 

Після особистої зустрічі з президентом Туреччини у вівторок увечері в Анкарі новий прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон так і не зміг посприяти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, оскільки Ердоган все ще проти цього.

«Ми, як і раніше, очікуємо конкретних кроків у боротьбі з тероризмом», — сказав Ердоган після зустрічі з Крістерссоном. Спікер турецького парламенту Мустафа Сентоп також сказав Крістерсону, що має зробити багато кроків у вирішенні цієї проблеми. Лише після цього парламент зможе ратифікувати вступ двох скандинавських країн до НАТО.

Тим часом парламенти країн-членів схвалили вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Тільки Туреччина та Угорщина все ще вагаються. Однак у той час як Стокгольм очікує, що Угорщина погодиться до кінця року, згода Анкари все ще залишається під питанням.

Під час останнього саміту НАТО в Іспанії влітку Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали тристоронню угоду. На його основі Ердоган заздалегідь дав згоду на вступ обох країн до НАТО.

Поступки Швеції

Спочатку заборона експорту зброї для Туреччини було знято за соціал-демократичного уряду. Потім міністр закордонних справ нового правого шведського уряду заявив, що курди у Сирії більше не підтримуватимуться у майбутньому. Курдська організація DYP та її військове крило YPG надто тісно пов’язані з РПК. Про це заявив міністр закордонних справ Тобіас Біллстрем. Прем’єр-міністр Ульф Крістерссон тепер навіть оголосив про внесення поправки до конституції, щоб посилити боротьбу з тероризмом. Він також звинуватив свій попередній соціал-демократичний уряд у ігноруванні проблеми безпеки Туреччини.

 

Але Ердоган цього мало. У зв’язку з Мадридською угодою до Стокгольма та Гельсінкі направили довгий список передбачуваних терористів. Саме вони бігли до Швеції та Фінляндії, деякі з них жили там роками. Ердоган хоче екстрадувати цих терористів. Здебільшого це люди, які належать до оточення РПК чи секти Ґюлена. Їх звинувачують у спробі державного перевороту у 2016 році.

Читайте також:  Еритрейські діаспори фінансують війну у Тиграї

Ердоган не хоче змиритися з тим, що новий шведський уряд навряд чи зможе екстрадувати біженців, яким уже давно надано притулок.

Ердоган все ще проти розширення НАТО: вирішальні вибори в Туреччині навесні 2023 року

Крістерсону буде важко реалізувати «конкретні кроки», до яких закликає Ердоган.

Туреччина гальмуватиме скандинавів. Наступної весни Ердоган очікують вибори. Вони стануть для нього найважчими з того часу, як він обійняв посаду. Інфляція у Туреччині перевищує 100 відсотків, і люди борються із зростанням цін на продукти харчування та енергоносії. Рейтинги схвалення Ердогана щодо низькі. Боротьба з РПК, яку Ердоган зараз веде разом із Швецією, популярна та відволікає від економічних страждань.

Крім того, з погляду Ердогана схвалення Швеції та Фінляндії на членство в НАТО є частиною більшого пакету, який призначений, зокрема, для підтвердження переваги США в НАТО. Туреччина тривалий час відчувала, що США погано ставляться до неї. Її виключили із програми зі створення та придбання найсучасніших винищувачів F‑35. Тепер турецький президент хоче провести принаймні одну модернізацію своєї ескадрильї винищувачів F-16.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я