Навіщо Німеччина відправить військові кораблі до іншого регіону

35

Міністерство оборони Німеччини дивиться у бік Індо-Тихоокеанської області. Найближчим часом військова присутність там має бути збільшена.

 

Німеччина відправить військові кораблі, щоб продемонструвати більшу присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні. На цьому наголосив міністр оборони Борис Пісторіус на початку червня у Сінгапурі на оборонному форумі «Діалог Шангрі-Ла».

Згідно з планом у 2024 році Німеччина та її флот мають підняти «прапор в Індо-Тихоокеанському регіоні». Саме таку заяву зробило Федеральне міністерство оборони. У цьому контексті також пройдуть багатоденні навчання за участю німецького фрегата та корабля постачання ВМС Індії.

Німеччина відправить військові кораблі через конфлікт Китаю та Тайваню

Пісторіус окремо підкреслив, що в Європі порадили не забувати про Індо-Тихоокеанський регіон. Тому слід зосередити більше сил саме у цій галузі.

На думку Міноборони, головним мотивом індо-тихоокеанської політики є єдині європейські дії. У вересні 2021 року було опубліковано стратегію ЄС щодо співробітництва в Індо-Тихоокеанському регіоні. Підхід був розроблений для продуктивної співпраці, а не конфронтації.

Як підкреслив у Сінгапурі політик СДПН, Індо-Тихоокеанський регіон відіграє центральну роль з погляду міжнародних економічних відносин, безпеки міжнародних морських шляхів.

Зокрема Німеччину цікавить Тайванська протока – найважливіший торговий шлях у світі. У той же час, цей регіон має центральне значення для глобального світу, сказав Пісторіус. Важливо захищати заснований на правилах міжнародний порядок “незалежно від того, де йому кидають виклик”.

Німеччина відправить військові кораблі до Індо-Тихоокеанського регіону.  Фото: KSBI, CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

Пісторіус також підкреслив, що місії «не повинні бути одиночними» і «не спрямовані проти будь-кого». Йдеться про забезпечення безпеки «у Європі» та «включно» «чи в Середземному морі, чи в Бенгальській затоці, чи в Південно-Китайському морі».

Особливо на тлі війни в Україні це має мати особливий пріоритет. Тому що побоювання, що Китай може незабаром напасти на Тайвань, були присутні не лише після останнього саміту G7 у травні 2023 року.

Читайте також:  Команда Трампа передала слідчим більше секретних матеріалів

Китай розглядає самоврядний і демократичний Тайвань як територію, що відколилася, яку він хоче возз’єднати з материком. У разі потреби буде застосовано військову силу.

Торговий шлях пролягає між Китаєм та Тайванем у Південно-Китайському морі, яке Пекін майже повністю вважає своєю суверенною територією. Тому для чемпіона світу з експорту Німеччини важливо, щоб прохід залишався відкритим, а Тайвань – вільною країною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я