Хабек закликав дійти згоди щодо закону про опалення

17

Політичні літні канікули розпочинаються 7 липня. Хабек хоче, щоб до цього часу було ухвалено так званий закон про опалення. Коаліція має показати свою здатність керувати, вимагає він.

 

Хабек закликав дійти згоди щодо закону про опалення

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек закликав дійти згоди щодо закону про опалення. «Закон про енергетику будівель вже досить довго займає Німеччину», – заявив політик «зелених» у вівторок у Берліні перед початком конференції щодо розширення використання відновлюваних джерел енергії. «Він не давав спокою коаліції. Було проведено багато дебатів. Краще не стане, якщо ви поставите його на паузу на літо». Тим часом, сказав він, на кону стоїть щось більше за закон про теплопостачання. «Уряд вже зараз має довести свою здатність керувати».

У світлофорній коаліції СДПН, «зелених» та ВДП вже кілька днів тривають переговори на рівні фракцій про закон про енергозбереження у будинках, так званий закон про опалення. У вівторок очікувалося рішення про те, чи законопроект вперше обговорюватиметься в Бундестазі цього тижня – чому досі перешкоджала ВДП.

Головне – ухвалити закон до літніх канікул

За словами Хабека, «нині триває інтенсивна робота над законом про енергетику будівель». Існує дуже багато коридорів згоди. «Ми знову зробили багато кроків для розширення можливостей. Якщо ви бажаєте, ви можете об’єднатися. Але ви маєте захотіти цього зараз». А якщо хтось не хоче, то справа не в тому, що вона не здатна домовитися, а в тому, що «очевидно» не вистачає останньої енергії.

Хабек назвав головним, щоб закон про опалення було прийнято до літніх канікул, щоб люди мали гарантію планування. Літні канікули розпочинаються після 7 липня.

Ухвалений кабінетом міністрів законопроект передбачає, що з початку 2024 року кожна нова опалювальна система працюватиме як мінімум на 65% на екологічно чистій енергії. Перехід на нові технології буде соціально пом’якшений за рахунок державних субсидій. Крім того, мають бути передбачені перехідні періоди та положення про труднощі. Однак ВДП вимагає фундаментальних змін.

Читайте також:  Повідомлення про швидку відставку Ламбрехт

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я