Наступ “самодержців” по всьому світу

17

Автократичне правління поширюється у всьому світі. Це стосується таких країн як Росія, Угорщина, Китай і навіть США.

Наступ самодержців

Наступ «самодержців» йде у всьому світі. Путін, Сі, Ердоган: у світі використовуючи кризу, до влади приходить дедалі більше автократів.

Наступ «самодержців» у створенні відчуття небезпеки

Британський журналіст-раніше пов’язаний із тижневиком Economist, нині провідний оглядач Financial Times є автором книги «Світ автократів: як Сі, Путін, Трамп та загрожують демократії». Вона недавно з’явилася на німецькому ринку.

«Йдеться про повернення націоналізму, про відступ демократії та ліберальних цінностей. «Сильні люди» повинні постійно доводити, що їхня країна опинилася у важкому становищі, і тільки вони можуть її врятувати. Таким чином вони виправдовують розширення своєї влади та порушення демократичних норм», — пояснює британський журналіст.

«Секрет їхнього успіху полягає у «створенні відчуття небезпеки та кризи». Це може бути страх перед міграцією, як у випадку з Віктором Орбаном в Угорщині. Або загроза традиційним цінностям, як у випадку з польськими правими популістами. Вони також можуть грати в «ностальгічних націоналістів», які нібито повернуть країні колишню велич, як Трамп чи Нарендра Моді в Індії», – сказав Гідеон Рахман.

Ще один метод-створення теорій змови, що припускають, що світ зовні кишить ворогами, від яких тільки конкретний сильнийлюд може врятувати країну.

«Падіння рівня життя, погана економічна ситуація та війна в Україні – все це вигідно мачо від політики», – наголосив британський журналіст.

На початку був Путін

Прототипом сучасного «самодержця» автор назвав Володимира Путіна, який прийшов до влади у 2000 році.

Настання самодержців.  Фото:kremlin.org- wikimedia commons

Він був жорстким, він був протилежністю тих західних політиків, кого вважали слабкими і неефективними. Він уявив себе справжнім лідером, ведучи війни в Криму, в Сирії. Завдяки своєму антиліберальному курсу він став героєм багатьох політиків на Заході», – зазначив автор.
Гідеон Рахман наголосив, що він сприймає свою книгу як попередження.

Читайте також:  Війна в Україні: Російський винищувач здійснив обстріл

«Ми маємо бути пильними. Ми повинні захищати свободу преси, судів, вільних виборів та інтернету. Бо саме ці інститути та досягнення захищають нас від автократичних лідерів», — вважає він.

Британський журналіст звернув увагу на опір Німеччини авторитарним політикам. На його думку, це пов’язано із досвідом часів Третього Рейху.

«Ви неймовірно обережні із «самодержцями». Адже ви подолали це. І ви виховані в дусі, що дозволяє зрозуміти, до чого може призвести зловживання владою», – сказав Рахман.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :