Найнебезпечніші місця для зберігання ваших PIN-кодів та паролів

12

У Латвії добре розвинуто цифрову інфраструктуру, але необхідно покращити базові цифрові навички громадян. Еліна Смілга, засновник організації Women4Cyber ​​Latvia та співзасновник асоціації Riga TechGirls, погодилася в інтерв’ю порталу Jauns.lv з тим, що в нашому суспільстві все ще є люди, які зберігають різні коди в небезпечному місці, наприклад, на папірці, прикріпленому до задньої частин смартфона, в гаманці або в блокноті.

Наскільки утворено латвійське суспільство у питаннях кібербезпеки? Ми взагалі розуміємо, що це означає? Смілга висловила свою оцінку: “Думаю, могло бути і краще”.

Цифрові навички людей не встигають за розвитком

Видно, що в Латвії добре розвинена цифрова інфраструктура, але базові цифрові навички людей не встигають за нею. Необхідно покращити наші цифрові навички як з точки зору використання додатків, так і аспектів безпеки. “Я відчуваю, що люди все ще кажуть: “Це до мене не стосується!”, – каже Смілга.

Багато хто вважає, що кібербезпека відноситься лише до компаній, установ та фахівців, що працюють у сфері інформаційних технологій.

Ми не повинні забувати про кібербезпеку

Це одна з найважливіших проблем, адже найслабшою ланкою в кібербезпеці є людина, точніше людські помилки.

На відкритті Women4Cyber ​​Latvia Еліна сказала наступні слова: “Утворене суспільство – безпечне суспільство”. Суспільство не повинно сприймати кібербезпеку як далеко від них.

Хакери можуть атакувати звичайних людей

“Я чула, як люди говорили: “А я-то що! Я звичайна людина, користуюся смартфоном і комп’ютером, але звідки хакеру про мене щось знати? Хакеру не обов’язково знати ім’я, прізвище чи професію людини. міст, ходжу тільки в магазин, чим я цікавий?” Люди так думають, хоча використовують соціальні мережі, такі як Facebook. На мій погляд, ми знаємо, як споживати [интернет]але нам також потрібні знання, як робити це безпечно”, – сказала фахівець.

Читайте також:  Чому завжди потрібно прати нові речі після покупки: повчальна історія з життя

Ми, як і раніше, зберігаємо PIN-коди в гаманцях

Про яке суспільство, утворене в галузі кібербезпеки, можна говорити, якщо все ще є люди, які зберігають різні коди безпеки на аркуші паперу, прикріпленому до задньої панелі смартфона, у гаманці чи блокноті? Крім того, багато хто досі використовують дуже прості та ненадійні паролі. Смілга погодилася, що, на жаль, це все ще відбувається. “Людина відкриває гаманець, і видно, що там папірець із написаними на ньому кодами. Необхідно докласти зусиль для зменшення таких ситуацій. Для цього має бути бажання”, – зазначила напрям роботи фахівець.

“Проводяться освітні заходи, їх також організовує Cert.lv, але я підозрюю, що освітні та інформаційні вебінари та інші заходи не доходять до звичайних людей. Ті люди, які працюють у великих компаніях, проходять різні навчання”, – розмірковує Еліна.

Уроки кібергігієни були добре сприйняті вчителями

Однією з можливостей познайомитись із технологіями є використання програми “Познайомся з технологіями” від Riga TechGirls. “Ми створили програму спеціально для вчителів, і нам хочеться вірити, що ми накопичили досвід, як достукатися до цільової аудиторії, створюючи різні уроки. Наприклад, в учительській тримісячній програмі “По-людськи про техніку” високо оцінені уроки з безпеки, використання паролів , по кібергігієні. Дуже важливо невпинно говорити про кібергігієну. Повторювати і повторювати знову. Як кажуть, повторення – мати вчення”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :