Коли людина зобов’язана задекларувати нову адресу, якщо вона змінила місце проживання, і як це зробити?

26

Порядок декларування чи зміни адреси декларованого місця проживання регулюється Законом про декларування місця проживання.

Закон зобов’язує людину задекларувати нове місце проживання протягом місяця, коли вона постійно проживає за цією адресою.

Змінити адресу декларованого місця проживання можна так:

  • завітавши особисто до установи декларування місця проживання того самоврядування, на адміністративній території якого ви хочете задекларувати своє місце проживання. В установі необхідно буде пред’явити документ, що засвідчує особу, заповнити форму декларації про проживання та сплатити держмито у розмірі 4,27 євро на рахунок муніципалітету;
  • в електронному вигляді на порталі послуг державного управління latvija.lv заповнивши е-послугу “Dzīvesvietas deklarēšana vai norādīšana”. І тут плата послугу не стягується;
  • іноземці можуть змінити деклароване місце проживання лише в Управлінні у справах громадянства та міграції.

Слід зазначити, що людині не потрібно скасовувати адресу колишнього місця проживання. Поточна адреса з’явиться в регістрі автоматично після того, як людина подасть заяву до установи.

Якщо у вас є два місця проживання, закон дозволяє вказати в декларації одну додаткову адресу в Латвії чи іноземній державі. Крім того, якщо відомості про поточне місце проживання не змінюються, можливе уточнення або зміна відомостей про додаткову адресу без подання нової декларації.

Читайте також:  Пародонтоз: як не прогаяти серйозне захворювання

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я