Найбільшу у світі популяцію скатів виявили біля берегів Еквадору

42

Екологи оголосили про відкриття найбільшої з відомих на сьогоднішній день популяцій схилів манта (Mobula birostris). Вона налічує 22 тисячі особин. Marine Ecology Progress Series.

Чисельність колонії майже 10 разів перевищує популяції схилів з інших регіонів. Вчені назвали відкриття “безпрецедентним”.

В інших регіонах ми зазвичай оцінюємо чисельність від 1000 до 2000 особин. Очевидно, що тут відбувається щось інше», – зазначив еколог Джошуа Стюарт із Університету штату Орегон.

Манта – найбільший вид схилів. У 2019 році його внесли до Червоного списку МСОП (Міжнародного союзу охорони природи) як загрози зникнення. Найбільшою загрозою вважається комерційний промисел, чи це навмисний вилов або випадкове потрапляння в мережу.

Скати вважають за краще проводити час у важкодоступних для людей місцях, тому спостерігати за ними дуже непросто. Характер їх пересування також може бути непередбачуваним.

За населенням у прибережних районах Еквадору екологи стежать з 1990-х років. Для останньої оцінки чисельності вони використали фотографії та дані моніторингу, зібрані за останні 10 років.

Подальше дослідження популяції дозволить краще зрозуміти, які умови є найбільш сприятливими для скатів. Регіон Ісла-де-ла-Плата став гарячою точкою розмноження для цих риб. Ймовірно, причиною є рясні запаси їжі – холодна, насичена зоопланктонною водою піднімається з глибин і надходить у цей район разом із океанськими течіями. Вчені висловили побоювання, що глобальне потепління може негативно вплинути на життя популяції, порушивши циркуляцію поживних речовин.

Раніше вчені досліджували когнітивні здібності скатів. Дослідження показали, що вони здатні складати та віднімати.

.

Читайте також:  Мандарини в снігу: десерт без випічки і клопоту з тіста. Готуємо у пластиковій пляшці!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я