Нафта дорожчає на тлі зниження курсу долара

13

Ціни на чорне золото зросли в середньому на 2%.

Нафта дорожчає на тлі курсу долара, що знижується.  Фото: RetinaCreative / Pixabay.com

Нафта дорожчає на тлі зниження курсу долара. На ціни також впливають низький попит у Китаї, скорочення видобутку країнами ОПЕК+ та ембарго ЄС на російське «чорне золото», яке набирає чинності вже у грудні.

Крім того, Банк Англії попередив у четвер, що, на його думку, Великобританія набула рецесії. Британська економіка може не зростати ще два роки, попередили економісти. Це також вплинуло на світовий енергетичний ринок.

Нафта дорожчає в середньому на 2% у п’ятницю

У п’ятницю нафта подорожчала на тлі ослаблення долара і ризиків скорочення пропозиції на світовому ринку, що зберігаються. До цього побоювання щодо рецесії в Європі та нові спалахи Covid-19 у Китаї стримували ціни.

Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,84 долара (1,9%) – до 96,51 долара за барель. Очікується, що контракт на грудень зросте протягом тижня більш ніж на 0,5% з урахуванням зниження цін протягом останніх п’яти днів.

Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на 1,94 долара (2,2%) – до 90,11 долара за барель. Аналітики чекають на тижневий приріст більш ніж на 2%.

Обидва контракти зросли на тлі падіння долара. Ослаблення американської валюти підвищує попит на нафту, оскільки робить сировину дешевшою для тих країн, де використовуються інші гроші.

На ринок також впливають побоювання щодо скорочення пропозиції у найближчому майбутньому. Волатильність обґрунтовується невизначеністю через майбутнє ембарго Європи та стелі цін країн G7 на російську нафту, а також скорочення стратегічних запасів у США.

Читайте також:  Десятки тисяч протестують проти уряду Нетаньяху

Експерти очікують скорочення попиту на нафту

«Усі похмуріші макроекономічні перспективи створюють деякі сильні перешкоди для нафтового ринку. І без скорочення поставок, оголошеного ОПЕК+ ще у жовтні, ми, ймовірно, торгувалися б на набагато нижчих рівнях», — сказав голова відділу сировинних товарів нідерландського банку ING Уоррен Паттерсон.

Скорочення видобутку ОПЕК+ забезпечило певну стабільність над ринком у короткостроковій перспективі. Проте експерти очікують, що це зміниться після ембарго ЄС на російську нафту.

Побоювання з приводу рецесії у Сполучених Штатах, найбільшому у світі споживачі нафти, зросли у четвер після того, як голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що поки що передчасно думати про заморожування відсоткових ставок.

“Привид подальшого підвищення ставок послабив надії на зростання попиту”, – зазначають експерти аналітичної компанії ANZ Research.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я