Канада використовує іноземних студентів у своїх інтересах

20

Студенти не можуть знайти потрібну їм роботу після навчання в університетах.

Канада використовує іноземних студентів

Канада використовує іноземних студентів як дешеве джерело робочої сили, і після того, як вони стають непотрібними, відмовляється від них. Про це заявляють багато студентів країни. На яких умовах молоді спеціалісти залишаються жити в Канаді і що потрібно знати кожному, хто їде вчитися до цієї країни.

Канада використовує іноземних студентів: що викликало невдоволення молодих спеціалістів?

У 2021 році уряд Канади вкотре схвалив ініціативу про продовження візи для іноземних студентів, які навчалися у канадських вищих навчальних закладах. Близько 50 000 іноземних студентів залишилися на 18 місяців після закінчення навчання у пошуках роботи та першого досвіду якраз у той час, коли економіка почала відновлюватися після Covid.

Уряд подав продовження візи для студентів як спосіб «допомогти більшій кількості випускників задовольнити нагальні потреби у ключових секторах та дозволити їм отримати досвід роботи, необхідний для постійної імміграції».

Однак для більшості людей витівка виявилася безрезультатною. За півтора року колишні студенти залишилися без досвіду та роботи. І вони мусили виїхати з країни.

Канада використовує іноземних студентів: що викликало невдоволення молодих спеціалістів?  Фото: 9nong / Shutterstock

Пропрацювавши півтора роки на низькооплачуваній роботі, отримавши мінімальний досвід, багато іноземних студентів не стали затребуваними в очах перспективних компаній Канади. Однак вони попрацювали на благо розвитку держави, але не на свій результат. Це й викликало невдоволення багатьох іноземних студентів.

Обурення іноземних студентів: що вони кажуть?

“В основному я сиджу вдома і живу на свої заощадження і не знаю, скільки часу мені доведеться це робити”, – сказав Даніель Д’Суза, бухгалтер і колишній студент Сенекового коледжу недалеко від Торонто.

«Я шкодую, що вибрав Канаду як країну для імміграції, навчання та проживання. Канада має більше цінувати іноземних студентів, а не просто використовувати їх як дешеву робочу силу», — додав він.

Читайте також:  Світові лідери співчувають через трагедію у Сеулі

«Коли вони потребували нас, вони експлуатували нас. Але коли нам потрібна їхня допомога чи підтримка, нічого не відбувається», – сказав Аншдіп Біндра, колишній консультант Ernst & Young у Торонто. «Ми платимо збори та податки і нічого не отримуємо натомість. Ви не розумієте, що саме ми допомогли вам вирішити проблему нестачі робочої сили».

Канада використовує іноземних студентів: чи планує уряд виправити ситуацію?

Департамент міністра імміграції Шона Фрейзер заявив, що розглядає способи кращої підтримки тих, хто хоче оселитися в країні на постійній основі.

Чи планує уряд Канади виправляти ситуацію із роботою для іноземних студентів?  Фото: Pixel-Shot / Shutterstock

Уряд “визнає величезні соціальні, культурні та економічні переваги”, які приносять іноземні студенти, заявив в електронному листі офіційний представник Джеффрі Макдональд.

І в результаті уряд країни намагатиметься залучити ще більше іноземних студентів, але вже якісніше підготувати робочу інфраструктуру для них. Щоби все менше людей розчарувалося в Канаді.

Уряду необхідно “приділяти пріоритетну увагу людям, які заплатили за освіту тут, мають тут досвід і пов’язані тут з роботодавцями”, – сказала Аміра Алі, яка була спеціалістом з оренди в компанії з управління нерухомістю в Калгарі. «Вони заганяють нас у кут і залишають без будь-яких рішень».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :