Великобританія продовжує активно підтримувати Україну у війні проти Росії. Після того, як не стало королеви Єлизавети II, а Борис Джонсон залишив свою посаду прем’єр-міністра Великобританії, нові король і прем’єр продовжують лінію своїх попередників. І хоч королівська сім’я зазвичай вибирає нейтральний бік у подібних питаннях, цього разу Віндзори не дозволили собі залишитися мовчазними спостерігачами. Днями король Чарльз зустрівся з українськими біженцями у місті Абердін, що у Шотландії. Як пройшла зустріч, розповімо далі у статті.
Чарльз зустрівся з українськими біженцями
Король Чарльз 17 жовтня відвідав Абердін, щоб зустрітися із сім’ями біженців, які оселилися на північному сході. Як пишуть у виданні The Press and Journal, король вирушив на спеціальний прийом у Міському домі, щоб почути історії сімей з Україниа також з Афганістану та Сирії.
Історія біженки з України Інни
Чарльз особисто поспілкувався з українськими біженцями, обговоривши ситуацію, що склалася у країні, охопленій війною. У Міському будинку король познайомився з українкою Інною Скворцовою. Жінка зараз живе і працює в Абердіні і дуже вдячна Великій Британії, що в місті для неї знайшлися і житло, і робота. Але Інна все ж таки мріє повернутися до рідної України.
Українка щиро подякувала королю за те, що Великобританія допомагає Україні у непростий для країни момент. Також Інна Скворцова сподівається на те, що надалі британська влада не відвернеться від українців.
«Шість місяців тому я не очікувала, що тут зустрічатимуся з королем, але тепер я пишаюся тим, що представляю свою країну. Я така вдячна, що Великобританія допомогла мені», – висловилася українка. Інна розповіла королеві, чим зараз займається в Абердіні. Для неї знайшлася робота у міській раді. Там Скворцова займається проектами, пов’язаними за допомогою переселенців. Інна на власному досвіді знає, що таке. Тож допомагати іншим, які опинилися у схожій ситуації, — особлива та важлива місія для неї.
Загальна атмосфера зустрічі
Судячи з кадрів із зустрічі, захід пройшов у теплій дружній атмосфері, а не з помпезністю та пихатістю. Хоча помітно, що зустріч була ретельно спланована. Українські біженці зустрічали Чарльза у вишиванках. Також перед приїздом короля на вулицях міста вишикувався живий коридор. У натовпі можна було помітити людей, котрі тримали українські прапори. До речі, Чарльз почав спілкуватися з людьми вже в цьому натовпі.
Король також поговорив із представниками організацій в Абердіні, які за останні кілька років допомогли багатьом людям переселитися до міста. Підтримка Великобританії є дуже важливою для України, Сирії, Афганістану. Цей світ не втрачено, поки люди в ньому продовжують допомагати один одному.