Присяжні засідателі визнали Банкмана-Фріда винним

12

Сем Бенкман-Фрід (31 рік) свого часу мав славу фінансового генія, а тепер він засуджений за шахрайство. Підприємцю загрожує понад 100 років ув’язнення!

Присяжні засідателі визнали Банкмана-Фріда винним

Присяжні засідателі у Нью-Йорку визнали Банкмана-Фріда винним за всіма семи пунктами обвинувачення, повідомили у четвер американські ЗМІ із зали суду. Вирок буде ухвалено пізніше.

Присяжним знадобилося лише близько п’яти годин, щоб ухвалити рішення після того, як звинувачення та захист закінчили свої заключні виступи.. Колишній зірковий підприємець сам давав свідчення на процесі, але, на думку спостерігачів, не дуже вдало.

Художник зобразив момент оголошення вироку Бенкман-Фрід (коштує ліворуч)

Американець став відомий усьому світу як засновник криптовалютної біржі FTX, яка рік тому зазнала грандіозного краху. Згідно з вироком суду, 31-річний американець вивів з активів клієнтів FTX вісім мільярдів без їхнього відома – лише для того, щоб використовувати їх, зокрема, для фінансування ризикованих угод свого хедж-фонду Alameda Research. Коли ці угоди пішли не так, як планувалося, FTX виявилася втягнутою у вир.

Присяжні визнали доведеним, що Сем Бенкман-Фрід організував запозичення компанією Alameda грошей у FTX без надання звичайної застави. Сам він у суді перекладав відповідальність інших, вказуючи на рішення, прийняті іншими.

У ході судового розгляду Банкман-Фрід був активно викритий колишніми близькими соратниками, такими як бос Alameda Керолайн Еллісон (29). Сам він заявив у суді, що лише частково розумів фінансове становище своїх компаній. Він стверджує, що «дуже здивований» масштабами проблем, коли в жовтні 2022 року дізнався, що Alameda Research заборгувала FTX близько восьми мільярдів доларів.

Фірмовий знак

Звинувачення не купилося на аферу обвинуваченого. «Це була піраміда шахрайства, яку обвинувачений збудував на фундаменті брехні та хибних обіцянок лише для того, щоб отримати гроші», – Заявив прокурор Ніколас Росс у своєму заключному слові. “У нього вистачило самовпевненості повірити в те, що йому все зійде з рук”.

Читайте також:  Перехід від Байдена та Маккарті

До свого краху FTX була одним із найбільших торгових майданчиків для криптовалют, таких як біткоїн. У грудні Сем Бенкман-Фрід був заарештований на Багамських островах. Там була штаб-квартира FTX. Очікується, що вирок буде оскаржено. (dpa/Reuters/ias)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я