Вперше жінка-адмірал очолила ВМС США

10

Адмірал Ліза Франчетті – першу жінку, яка входить до складу генерального штабу ВМС США, тепер призначена його головою.

Вперше жінка-адмірал очолила ВМС США

Вперше в історії жінка очолила ВМС США. За повідомленнями американських ЗМІ, Сенат підтвердив призначення адмірала Лізи Франчетті головою ВМС США більшістю 95 голосів «за» за одного «проти».

59-річна адмірал почувається задоволеною, йдеться у заяві ВМС. «Я з нетерпінням чекаю на можливість очолити найпотужніший військово-морський флот у світі». Франкетті – перша жінка на цій посаді та перша жінка-член генерального штабу збройних сил США. Генерал Девід Олвін також був затверджений на посаду начальника штабу ВПС США більшістю 95 голосів, повідомляє ВВС.

Президент Джо Байден уже висував кандидатуру Франкетті на цю посаду у липні. Однак у США подібні призначення ще мають бути затверджені Сенатом. Однак один із сенаторів цієї палати Конгресу, республіканець Томмі Тубервілл, уже деякий час блокує сотні військових призначень – на знак протесту проти ухвали Міністерства оборони, що дозволяє військовослужбовцям отримувати певну підтримку у разі аборту. У Сенаті США багато формальних процедур потрібна одностайність. Тому навіть один член Сенату може зупинити деякі процедури.

Міністр оборони Ллойд Остін заявив, що він задоволений рішенням Сенату. Однак залишається ще понад 370 «видатних за кваліфікацією» керівників, висування яких було невиправдано загальмовано. “Оскільки ми стикаємося з безліччю нагальних проблем, найпотужніші в історії сили оборони повинні бути в повному складі”, – заявив Остін.

Читайте також:  Про що говорили Шольц та Байден у Білому домі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :