На партійній конференції СДПН домінує бюджетна криза

12

На початку партійної конференції СДПН не очікується жодних сюрпризів. Переобрання подвійного керівництва вважається безперечним. Але що буде далі? Бюджетна криза та міграційна політика викликають невдоволення.

Сторони – На партійній конференції СДПН домінує бюджетна криза

Перша за два роки партійна конференція СДПН розпочинається у п'ятницю в Берліні з чергових виборів керівного складу. Ларс Клінгбайль і Саскія Ескен знову балотуються як подвійний лідер, Кевін Кюнерт – як генеральний секретар. Переобрання керівного тріо приблизно 600 делегатами вважається безперечним. Однак на триденній партійній конференції очікуються складні дебати насправді.

У суботньому виступі федеральному канцлеру Олафу Шольцю доведеться пояснювати, чому він досі не знайшов рішення із «зеленими» та ВДП про те, як заткнути дірку в 17 мільярдів євро у бюджеті на 2024 рік. А курс уряду на міграцію йде врозріз із думкою лівого крила партії.

Проте початок партійної конференції, швидше за все, буде гармонійним. Дует Ескен/Клінгбайль міцно сидить у сідлі на чолі партії і не переймається переобранням. Те саме стосується і генерального секретаря Кюнерта. Усі троє хочуть разом вести СДПН до наступної парламентської виборчої кампанії – хоч би як це трапилося.

На партійну конференцію чекає важке мовлення

Історичне рішення Федерального конституційного суду щодо управління бюджетом привів коаліційний уряд СДПН, ВДП та «зелених» у складне становище і викликало заклики ХДС/ХСС до нових виборів до Бундестагу. Переговори щодо бюджету на 2024 рік поки що не призвели до прориву до партійної конференції.

Складна ситуація для Шольца, якому, мабуть, доведеться виступати перед 600 делегатами у суботу без остаточного плану бюджету у кишені. Керівництво СДПН виступає за призупинення боргового гальма у 2024 році, проти соціальних скорочень, яких вимагає ВДП, та скорочення інвестицій, а натомість симпатизує підвищенню податків. Цілком можливо, що найбільша правляча партія направить своєму канцлеру послання, які ускладнять подальші переговори.

Читайте також:  Хайді Клум дала перші натяки на свій костюм на Хелловін

Напередодні партійної конференції Юсос різко критикує глухий кут, до якого зайшли переговори щодо бюджету. «Той факт, що бюджет на 2024 рік більше не буде ухвалено цього року, – це ляпас усім людям, які страждають від нинішньої кризи», – заявив голова партії Філіп Тюрмер в інтерв'ю німецькому агентству друку. «Це був би шанс для Ампеля довести здатність коаліції діяти та дати людям у країні безпеку на Різдво».

Пропозиція по міграції покликана згладити невдоволення лівого крила

Ще одним спірним питанням на партійній конференції, найімовірніше, стане міграційна політика. Керівництво СДПН хоче заспокоїти критиків курсу уряду у цьому питанні за допомогою компромісної пропозиції. Серед іншого, воно підтримує порятунок біженців на морі в Середземному морі і закликає полегшити возз'єднання членів сімей біженців.

Тюрмер привітав поступки, зроблені керівництвом партії, “але сумнівно, що цього буде достатньо, щоб подолати розкол останніх місяців”, – сказав він.

В останні тижні міграційна політика уряду викликала невдоволення лівого крила СДПН. В основному воно було підігріте фразою канцлера в інтерв'ю Spiegel: «Ми маємо нарешті масово депортувати тих, хто не має права залишатися в Німеччині». Керівництво Jusos розкритикувало цю вимогу як «прямо з лексикону правого натовпу».

Ще три ключові пропозиції будуть прийняті

На партійній конференції буде прийнято ще три ключові пропозиції щодо модернізації Німеччини, зміни зовнішньополітичного курсу та освітньої політики. Пропозиція модернізації країни передбачає зниження прибуткового податку для 95 % населення. Натомість багатих попросять платити більше, зокрема за рахунок тимчасового «кризового податку». СДПН також хоче послабити боргове гальмо, підвищити мінімальну зарплату та інвестувати 100 мільярдів євро на рік у освіту, інфраструктуру, цифровізацію та реструктуризацію промисловості.

Читайте також:  Від голоду страждають чверть мільярда людей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я