Мотивація для схуднення: поради та рекомендації

66

Ви хочете нормалізувати вагу та покращити стан тіла, але вам не вдається дотримуватися правил і зберігати фокус на правильному харчуванні та тренуваннях? Це найпоширеніша проблема, і ось як її вирішувати.

Чому немає мотивації для схуднення

Якщо ви пробували дотримуватися обраного курсу, спираючись на лише силу волі, то знаєте, як це складно. Безумовно, іноді варто поставити собі жорсткі рамки та дотримуватися правил незалежно від звичок, але рано чи пізно такий самоконтроль та обмеження призводять до зривів.

Мотивація нерідко зникає через розпливчасте формулювання мети. Навіщо ви хочете стати стрункішою? Які нові можливості призведуть до зміни ваги чи розміру одягу? Чому для вас це важливо? Цікаво, що внутрішня мотивація ефективніша за зовнішню. Це означає, що коли ціль контролюється власними установками, а не очікуваннями оточуючих, у вас більше шансів рухатися до неї у довгостроковій перспективі.

Важливо, щоб мотивація худнути не сприймалася як нав’язана ззовні. Навіть коли вам треба скинути вагу за показаннями лікаря, співвіднесіть ці поради зі своїми бажаннями. Якщо ви поділяєте думку про те, що добре зайнятися собою, пошукайте внутрішню мотивацію: що це буде для вас? Заради здоров’я, зовнішньої привабливості або щоб почуватися легше та бадьоріше? Варіантів може бути безліч – потрібно знайти свій, щоб він надавав сил і заряджав емоційно.

Мотивація буває двох типів: досягнення успіху та уникнення дискомфорту (невдач), тому важливо опрацювати механізми опору. Якщо їжа для вас — джерело позитивних емоцій, спробуйте зрозуміти, що вас радує, і штучно внести у свій графік ці заняття. Коли задоволення від їжі стане суб’єктивно менше, можна буде спертися на можливість отримувати приємні відчуття від інших процесів. Пізніше мозок перебудується, і задоволення від їжі знову повернеться, але перечекати цей момент легше з підтримкою.

Читайте також:  Занадто часті вмивання: косметологи назвали поширені причини акне у дорослих

7 порад, як змусити себе схуднути

Як витрачати калорії – вибір кожного. Спробуйте знайти заняття до душі: комусь подобається танцювати, комусь бігати, інші воліють пілатес чи спортзал. Головне пам’ятати, що процес схуднення не спринт і марафон, а скоріше прогулянка. Тому не повинно бути занять до знемоги.

У їжі теж треба дотримуватися обмежень, але не припиняти їсти різко та кардинально. Спочатку треба скоротити щось одне, звикнути, потім інше, і таке інше. Краще йти з двох сторін: додати трохи активності та скоротити калорійність.

1. Не вимагайте від себе занадто багато

Нормально втратити 10% ваги за півроку і продовжувати діяти планомірно та поступово, а не виснажувати організм тренуваннями та обмеженнями надміру. Різке схуднення небезпечне для здоров’я.

2. Шукайте свій власний шлях

Підберіть оптимальний раціон та програму тренувань. Включайте у план улюблені корисні продукти та вибирайте ті види спорту, які вам подобаються.

3. Розберіть шафу

Все просто: якщо ви щосили намагаєтеся дотримуватися мотивації схуднути, практикуйте цілісність в інших сферах життя. Наведіть порядок у шафі, погасіть борги, виконайте обіцянки, дані друзям, сім’ї чи колегам. Дотримуйтесь зобов’язань. Це допоможе зміцнити підсвідому віру в те, що ви здатні виконати обіцянку схуднути, яку дали собі.

4. Звертайте увагу на гарних людей різної комплекції

Парадокс, але концентрація на формах худих та підтягнутих моделей може дати зворотний ефект. Фотографії бентежать, створюючи нереалістичні стандарти. Дивлячись на них під час їжі, люди часто думають, що ніколи не будуть так виглядати і простіше припинити спроби. Замість порівнювати себе з супермоделями, надихайтеся власними фотографіями в кращій формі. Це допоможе утримувати фокус, а головне – очікувати на доступний результат.

Читайте також:  Який вигляд має найкрасивіша бабуся України, якій майже 64 роки

5. Сконцентруйтеся на почуттях

Здорово мати на меті і не бачити перешкод. Але для тривалої мотивації важливо отримувати бонуси у процесі роботи, а не лише після. Знайдіть активності, які приносять вам позитивні емоції, чи то танці, плавання, біг чи групові тренування. Звертайте увагу на свій настрій у дні, коли ви вибрали максимально корисні продукти. Можна відстежувати емоційний стан у щоденнику, щоб співвідносити його з подіями та новими звичками.

6. Нагороджуйте себе

Для досягнення деяких цілей можуть знадобитися місяці або навіть роки, тому ви ризикуєте розчаруватися ще до того, як наблизитесь до них. Натомість спробуйте винагородити себе не за втрату ваги, а за те, що дотримуєтеся плану. Не пропустили жодного тренування за місяць – купіть нову пару спортивних легінсів, заплануйте приємну прогулянку чи поїздку. Нагороди зміцнюють позитивну поведінку. Пестить себе чимось, що відзначає конкретну мету, яку ви досягли, і допомагає вашому прогресу.

7. Знайдіть однодумців

Деяким людям подобається ефект змагань, іншим просто потрібна підтримка. Як би там не було, якщо поряд є людина зі схожими цілями, ви посилюєте мотивацію один одного. Це можуть бути друзі та колеги, сусіди, які ходять з вами в один спортзал, або незнайомі люди в онлайн-групах та на форумах. Залучайте близьких до своєї мети: вирушайте побігати з дітьми, робіть домашні тренування зі своїм партнером, разом готуйте здорову їжу наступного тижня у вихідні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я