Мітра та татуювання – незвичайний кравець Папи Римського

54

У Instagram він викладає топлес татуювання. Він створив мантії для двох римських пап, одягає кардиналів і священиків. Філіппо Сорчінеллі – так звати цього незвичайного кравця.

 

Мітра та татуювання – незвичайний кравець Папи Римського

Кравець Папи Римського Філіппо Сорчинеллі використовує у своїх роботах еротичні та релігійні мотиви. На Instagram італійця часто можна побачити топлес і в екстравагантних позах. На перший погляд, дизайнер і художник не схожий на людину, яка робить літургійне вбрання та аксесуари для тат і кардиналів, а скоріше на хіпстера чи репера. Але Папа Франциск носить шати Сорчінеллі, а до нього це робив Бенедикт XVI. Чи вписується цей екстравагантний артистизм у суворі правила католицької церкви?

Так, каже Сорчінеллі у своєму магазині в Римі серед облачень і з церковною музикою на задньому плані. Бути релігійним у роботі «важливо для цієї роботи». Водночас, каже він, щоб бути творчим, він повинен мати можливість користуватися своєю художньою свободою. У минулому вже були приклади такого симбіозу мистецтва і релігії. Сорчінеллі згадує, наприклад, художника епохи бароко Мікеланджело Мерізі да Караваджо, який знайшов баланс між правилами церкви та творчістю.

Три магазини в Італії

Певні правила закладено у природі речей, каже він. Це частина літургії. Літургія складається з правил, і вони повинні дотримуватись, і це правильно. Але це не обмежує творчість художника». Саме ця взаємодія, ці уявні протилежності і стали основою його творчості.

У 2001 році Сорчінеллі заснував лейбл LAVS (у перекладі з латині – хвала) для виробництва священних облачень, а також предмети для католицької літургії. Сорчинеллі пропонує не тільки всілякі шати. Знамениту митру – головний убір – значки, вуалі та сумки, а також вишивку євангелій – літургійних книг – можна купити в магазинах Риму, Ассізі та Сантарканджело-ді-Романья, де знаходиться його майстерня.

Читайте також:  Президент Нігерії дивує спостерігачів реформами

Кравецька справа цікавила його ще в дитинстві: він дивився, як шиють його мати та сестра. У юності він вирушив до Риму, щоб вивчати гру на органі в Папському інституті духовної музики. Потім друг попросив його створити одяг для його висвячення. Про нього довідалися інші церковні діячі і, нарешті, Ватикан.

Ватикан як клієнт

Відколи він зробив одяг для італійського єпископа, який тепер є кардиналом, Ватикан час від часу наймає його для роботи. У 2008 році він зробив своє перше вбрання для Папи Бенедикта. У 2013 році він створив одяг для Папи Франциска, який той одягнув на свою інавгураційну месу. За свою кар’єру він пошив по дюжині шат для кожного з двох Пап.

Магазин Сорчінеллі в Римі розташований в центрі міста, поряд з його найвідомішим клієнтом. У районі Борго, на бічній вулиці знаменитої вулиці Віа делла Кончіліаціоне, що веде до площі Святого Петра, він майже виходить фасадом на Апостольський палац. У магазині кидаються у вічі барвисті шати, розшиті символами. Між розп’яттями та зображеннями Ісуса стоїть Сорчінеллі, якого не очікуєш побачити тут на його зовнішній вигляд – лиса голова, борода, чорний одяг, татуювання.

Незважаючи на те, що понтифік є його клієнтом, він скромний. Той факт, що в ЗМІ його називають кравцем чи дизайнером Папи, звичайно, викликає у нього гордість. Але Сорчинеллі прагне наголосити, що він шиє вбрання і для інших служителів церкви. І, крім того, він не єдиний дизайнер, який одягає Папу Римського. Але він, мабуть, найпомітніший – і його часто сприймають як хіпстер.

Кравець Папи Римського поводиться розкуто в соцмережах

У соціальних мережах 47-річний дизайнер часто показує себе напівоголеним, що лежить на дивані чи ліжку. Сорчинеллі не розуміє, чому такі фотографії та його зовнішній вигляд загалом мають викликати у багатьох людей протиріччя. «Це не скандально. Я вільна та нормальна людина». Є багато татуйованих священиків. Він ніколи не отримував негативної реакції з боку Ватикану.

Читайте також:  Два палестинці загинули на Західному березі річки Йордан

Раз у раз у магазин заходять церковні діячі – зрозуміло, у комірцях, – щоб озирнутися. Крім пап та кардиналів, серед покупців є й «прості» священики. У магазині Сорчинеллі є лише виставкові зразки. Клієнти вибирають прототип, і Сорчинеллі підганяє одяг за розміром, з бажаними прикрасами, символами і кольором.

Сам Папа, однак, не приходить до магазину Сорчінеллі, а надсилає співробітників з офіційного офісу для проведення літургійних урочистостей. Потім церемоніймейстер Дієго Джованні Равеллі пов’язується із Сорчінеллі для обговорення точних деталей. Зазвичай це стосується кольору одягу або декорацій, що відповідають нагоді.

Аромат пахощів як касовий хіт

Ось уже кілька років він також створює парфумерію. Він називає це “ольфакторним пошиттям”. Бестселером є лінія пахощів. Як він розповідає нам у своєму парфумерному магазині, розташованому по сусідству, спочатку він замислювався як засіб розпізнавання, але попит серед його клієнтів на аромат був дуже великий. Сорчінеллі зазвичай обприскував свій одяг ароматом ладану перед продажем і відправкою. Наразі існує вісім колекцій. Його аромати називаються, наприклад, «Haec Dies» (латиною «Цей день») або «Tu es Petrus» («Ти – Петро»).

Робота папського кравця також включає підготовку одягу для похорону Папи. Після смерті Бенедикта XVI його тіло перебувало у базиліці Святого Петра. Сорчинеллі пошив білу митру із золотою обробкою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я