Маневри ВПС над Німеччиною також є сигналом для Путіна.

12

Найбільші в історії НАТО маневри ВПС також покликані надіслати сигнал сили президентові Росії Володимиру Путіну. Посол США Емі Гутманн дала це зрозуміти в середу на прес-конференції, присвяченій навчанням ВПС Німеччини «Air Defender 23», які розпочнуться наступного понеділка і триватимуть десять днів. «Я була б дуже здивована, якби будь-який світовий лідер не взяв до уваги те, що ці (маневри) показують з погляду духу цього альянсу, який є силою цього альянсу. У тому числі пан Путін», – сказав Гутманн.

Як і раніше, існують різні оцінки того, наскільки маневр порушить цивільне повітряне сполучення в повітряному просторі Німеччини. «Йтиметься максимум про кілька хвилин», – сказав інспектор ВПС Німеччини Інго Герхартц про можливі затримки рейсів. Він також наголосив, що навчання проводяться перед шкільними канікулами і, отже, перед великою хвилею святкових поїздок. Директор Національної гвардії США Майкл Лох також не очікує серйозного впливу на цивільне повітряне сполучення. “Ми очікуємо мінімальних збоїв”, – сказав він.

Є й інші прогнози

Профспілка авіадиспетчерів GdF раніше давала інший прогноз. «Військові навчання «Повітряний захисник», звичайно, вплинуть на потік цивільної авіації», – сказав голова профспілки Маттіас Маас в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Він послався на сценарій, розрахований європейською організацією з управління повітряним рухом Eurocontrol, що передбачає до 50 000 хвилин затримки на день маневрів.

Асоціація аеропортів Німеччини (ADV) також очікує значних збоїв у роботі. Президент Штефан Шульте зазначив, що “великі блоки повітряного простору будуть зарезервовані для військових на кілька годин” для проведення навчань. «Незважаючи на всі підготовчі заходи, вжиті авіадиспетчерами, авіакомпаніями та аеропортами, щоб звести порушення до мінімуму, нині ми не можемо виключити можливість значних затримок у цивільному повітряному сполученні та скасування рейсів».

Читайте також:  Зниження членства в СДПН триває навіть за канцлера Шольця.

У маневрах беруть участь 25 країн – переважно з НАТО – з 250 літаками та майже 10 000 солдатів. Планується близько 2000 польотів. Гутманн однозначно визнав провідну роль Німеччини в Air Defender 23: Це неймовірно важливо. Ми неймовірно вдячні».

Безпека «не безкоштовно»

Ідея маневру виникла ще 2018 року – після російської анексії Кримського півострова України, але задовго до вторгнення Росії до України. Герхартц закликав до розуміння військової важливості таких навчань для ВПС. «Безпека не буває безкоштовною», – сказав він про пов’язані з цим збої та витрати. Однак він не зміг назвати точну цифру, скільки грошей платників податків буде вкладено.

Критика маневру походить від опозиції. «Я сумніваюся, що НАТО справить велике враження на російське керівництво цією демонстрацією сили», – сказав Грегор Гізі, представник із зовнішньої політики Лівої партії. «Навіть попередній маневр НАТО у 2021 році не зупинив Путіна від вторгнення в Україну за кілька місяців пізніше». Гізі має на увазі маневр сухопутних військ під проводом США «Захисник Європи 21» два роки тому.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я