Мішель Аун залишив президентський палац Лівану

19

З палацу Баабда він пішов за день до закінчення терміну повноважень.

Мішель Аун залишив

Президент Лівану Мішель Аун залишив офіційну урядову резиденцію на знак дострокового складання повноважень. 30 жовтня політик пішов із палацу Баабда, тобто за день до офіційної відставки.

Мішель Аун залишив резиденцію під час кризи

Аун, який був президентом з 2016-го року, залишає після себе буквально порожнечу. Тому що досі невідомо, хто замінить главу держави, що йде.

Хоча насправді останнім часом Аун брав не найбільшу участь у політичному житті Лівану. Тому що країною з вересня 2021 року управляє тимчасовий уряд на чолі з прем’єр-міністром Наджібом Мікаті.

І причина тривалого збереження президентського посту Ауном після приходу Мікаті дуже прозаїчна: політична еліта, яка перебуває в серйозній кризі, не може домовитися один з одним. Що призначення міністрів, пошук нового президента зупинилися через серйозні розбіжності між фракціями.

Крім того, проблема з формуванням урядового кабінету посилюється серйозними економічними проблемами Лівану.

За часів, коли населення від безвиході грабує банки, а в пекарень люди загрожують один одному холодною зброєю заради двох пакетів пити, не кожен політик захоче брати на себе відповідальність. Простіше кажучи, ставати на розстрільну посаду.

Мішель Аун залишив палац після неоднозначного правління

Правління Ауна насамперед запам’ятається досить похмурими моментами для внутрішньої політики Лівану. Як мінімум двома історіями, якими фактично колишній президент суттєво знизив свій рейтинг.

По-перше, саме за нього стався вибух у порту Бейрута 4 серпня 2020 року. Тоді загинуло понад 200 людей, а міжнародна торгівля Лівану на якийсь час зупинилася через серйозні пошкодження терміналу.

Читайте також:  Швейцарський банк Sygnum запускає платформу NFT

І Аун пізніше визнав, що йому було відомо про зберігання небезпечних хімікатів у порту, тобто президент мав дані про порушення техніки безпеки до трагедії.

По-друге, за Ауни країна оголосила дефолт. Що призвело до типових наслідків кризи: девальвація валюти, гіперінфляція та продовольчий дефіцит. І з тяжкого економічного стану близькосхідна держава все ще не вийшла.

Але варто відзначити, що у президента, який пішов у відставку, є й досягнення. Він посилив обороноздатність країни, яка відбила напад ісламських бойовиків у 2018 році.

А також залучив до розробки нафтових родовищ іноземні компанії, оскільки Ліван власної інфраструктури такого рівня не мав.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я