Міністр соціальних справ Саксонії: вивчити процедуру заборони AfD

15
Преса Рівне

На тлі високих показників AfD у опитуваннях обговорюється можливість заборони партії. Однак дехто попереджає, що такий крок може піти на користь партії.

Сторони – Міністр соціальних справ Саксонії: вивчити процедуру заборони AfD

Петра Кеппінг, міністр соціальних справ Саксонії та провідний кандидат від СДПН на виборах у землі, виступає за вивчення можливості заборони AfD. “Ми повинні регулярно розглядати можливість заборони AfD”, – заявила Кеппінг в інтерв’ю Der Spiegel, тим самим солідаризуючись із федеральним головою СДПН Саській Ескен.

Процедура заборони NPD провалилася, тому що партія досягла лише низьких результатів на виборах і тому не становила загрози. “Я дивлюся на ситуацію з AfD по-іншому”, – стверджувала Кепінг. “AfD сильна, вона становить загрозу для демократії”.

Ескен висловилася за регулярний перегляд заборони AfD. Її колега по партії Карстен Шнайдер, уповноважений федерального уряду зі Східної Німеччини, застеріг від цього. Така процедура мала шансів на успіх, а солідарність з AfD зросте.

«Невдача була б фатальною».

Кеппінг також попередив, що не потрібно домагатися заборони без жодних «якщо» і «але», «бо провал був би фатальним для соціального клімату». За словами Кёппінга, сила AfD в Саксонії не є чимось новим. «Під час пандемії коронавірусу проводилися масові кампанії: проти вакцинації, проти захисних заходів. Цей шалений популізм роз’їдає демократію». Демократичні партії мають протистояти йому, «включаючи ХДС/ХСС», попередив Кеппінг.

Колишній голова Бундестагу Вольфганг Тірзе висловився за розгляд процедури заборони. «Якщо відомство із захисту конституції у трьох федеральних землях відносить AfD до безперечно правоекстремістських, то держава зобов’язана розглянути питання про заборону AfD», – заявив політик СДПН в інтерв’ю газеті Tagesspiegel. Однак «треба тверезо подумати: у Німеччині існують високі бар’єри для заборони партії, процедура заборони займає багато часу, можливо, багато років, і AfD могла б значною мірою використати це з метою пропаганди, зображуючи себе жертвою».

Читайте також:  У Японії заборонять великі церковні пожертвування

За результатами всіх опитувань на виборах до Бундестагу, AfD посідає друге місце після CDU/CSU з більш ніж 20 відсотками, значно випереджаючи правлячі партії SPD, Greens та FDP. У Саксонії, Тюрингії та Бранденбурзі, де у вересні будуть обрані нові земельні парламенти, за даними опитувань, AfD лідирує, причому в деяких випадках із значним відривом. У Саксонії, Тюрингії та Саксонії-Анхальт державні відомства із захисту конституції віднесли партію до категорії «виразно правоекстремістських».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я