Міністр Кіля нападає на Лінднера

15

За даними Шлезвіг-Гольштейна, федеральним землям загрожує значне скорочення фінансування спільних із федеральним урядом проектів.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) хоче скоротити фінансування програм федеральних земель щонайменше на 900 мільйонів євро, попередила міністр фінансів Шлезвіг-Гольштейна Моніка Хайнольд (Зелені). Прес-секретар міністра з Кіля у відповідь на запитання Deutsche Presse-Agentur послалася на неуточнену інформацію з Берліна. Газета Flensburger Tageblatt повідомила про це першою.

За словами Хайнольда, по 300 мільйонів євро задіяно у спільному завданні щодо покращення сільськогосподарської структури та захисту узбережжя, у спільному завданні щодо покращення регіональної економічної структури та у сприянні розвитку міст.

Якщо це правда, що федеральний міністр фінансів Лінднер хоче скоротити фінансування земель на мільярд євро, відкрито заявивши, що він використовує його для повернення обіцяного фінансування біженців, це було б віроломно», – сказала вона. “Якщо федеральний уряд вважає, що він може реорганізувати свою скарбницю за рахунок земель, ми з цим просто не погодимося”.

Федеральне міністерство фінансів вказало на переговори щодо федерального бюджету на 2024 рік. Минулого тижня міністерство повідомило іншим міністерствам, скільки грошей має бути у розпорядженні кожного з них. Як вони розпоряджатимуться цими коштами, міністерства мають визначити самі, заявили у міністерстві.

“Всі відомства, включаючи міністерства, очолювані “зеленими”, покликані планувати під свою відповідальність наявні бюджетні кошти”, – наголосив прес-секретар. Згадані Хайнольдом федерально-державні програми знаходяться у віданні очолюваного «зеленими» міністерства сільського господарства, очолюваного «зеленими» міністерствами економіки та очолюваного СДПН міністерства будівництва.

Міністерство різко відкинуло припущення Хайнольда, що Лінднер хоче забрати кошти, обіцяні землям на фінансування біженців. «Однак особисті нападки та публічні спекуляції про ймовірні мотиви – це дивовижний промах досвідченого міністра», – заявила прес-секретар.

Читайте також:  Президент Ірану: протести провалилися

Хейнольд: “Рішення “всі держави” відсутнє”.

Хейнольд закликав федеральний уряд розпочати серйозний діалог зі штатами щодо майбутнього фінансування штатів. Будь то інвестиції в клімат, прийом біженців, освіта чи цифровізація, виклики великі, а загальнодержавного рішення не вистачає». Доходи та витрати повсюдно все більше розходяться. «Причиною цього, серед іншого, є вжиті минулого року пакети заходів для зниження податків, які також полегшують становище високоприбуткових верств населення».

У колах Федерального міністерства фінансів говорили про те, що федеральний уряд і так надає велику допомогу землям і муніципалітетам, а також виконує завдання, за які фактично не відповідає. Фінансова мережа між федеральним урядом, з одного боку, і землями та муніципалітетами, з іншого, останніми роками стала «значно перекошеною». Федеральний уряд та землі повинні нести фінансову відповідальність за виконання своїх завдань.

Хайнольд також зазнав різкої критики з боку парламентської групи ВДП. «Вкотре грабіжницьке та мародерське співтовариство земель показує свою справжню особу», – сказав заступник голови парламентської групи Крістоф Майєр. «Обурливо, що такі землі, як Шлезвіг-Гольштейн, тільки й роблять, що вимагають більше грошей».

За його словами, незважаючи на те, що федеральний уряд зазнає серйозних труднощів з бюджетом, він звільняє землі від сплати близько 54 мільярдів євро цього року. Крім того, землі все ще мають профіцит у розмірі майже 13 мільярдів євро в порівнянні з минулим роком. Насамперед землі повинні самі фінансувати свої початкові завдання. “Більш грошей від федерального уряду не буде”, – підкреслив Майєр.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я