Мешканці Аргентини обирають нового президента

9

Продовження колишнього чи радикальний поворот? У другому турі виборів йдеться про майбутнє другої за величиною економіки Південної Америки, яка страждає від високої інфляції, бідності та боргів.

Мешканці Аргентини обирають нового президента

У розпал тяжкої економічної кризи жителі Аргентини обирають нового президента. У сьогоднішньому другому турі виборів міністр економіки Серхіо Масса від правлячої партії пероністів боротиметься з лібертаріанцем-популістом Хав’єром Мілеєм. За останніми опитуваннями, ці два кандидати практично зрівнялися. У голосуванні взяли участь близько 35 млн осіб. Голосування є обов’язковим.

Самопроголошений «анархо-капіталіст» Мілей обіцяє радикальні зміни: Він хоче ввести долар США як законний платіжний засіб, скасувати Центральний банк і багато міністерств, радикально скоротити соціальні витрати.

«Ніхто з такими екстремальними поглядами на економічні питання ніколи не обирався президентом американської країни», – Каже економіст Марк Вайсброт з американського дослідницького інституту Centre for Economic and Policy Research. «Він навряд чи визнає законну роль уряду в деяких ключових сферах політики, які більшість людей вважають необхідними для демократичного, гуманного та стабільного суспільства».

Життя у режимі постійної кризи

Намічена Мілеєм радикальна програма особливо популярна серед молоді. Багато хто з них знає життя лише в режимі постійної кризи, розчарований політичним істеблішментом і хоче, зрештою, почати все з чистого аркуша.

Кандидат від уряду Масса, навпаки, швидше за все, продовжить нинішню політику масованого державного втручання в економіку та широкі соціальні програми. Зовсім недавно він глибоко закопався до державної скарбниці, щоб порадувати виборців. Він наказав про масовий набір персоналу в державний сектор, дозволив підвищити податкові надбавки і здійснив одноразові виплати працівникам і пенсіонерам.

Жителі Аргентини та економічна криза

За повідомленнями ЗМІ, за останні місяці Масса влив у економіку країни суму, еквівалентну кільком мільярдам євро, що становить близько 1,5% валового внутрішнього продукту. Останнім часом помірний пероніст висловив побоювання щодо жорсткої соціальної економії у разі перемоги на виборах свого суперника Мілея.

Читайте також:  Індія скоро змінить Китай на посту густонаселеної країни світу

Друга за величиною економіка Південної Америки перебуває у глибокій економічній кризі. Рівень інфляції перевищує 140%, а близько 40% населення колись багатої країни живе за межею бідності.

Аргентина страждає від роздутого державного апарату, низької продуктивності праці в промисловості та великої тіньової економіки, яка позбавляє державу багатьох податкових надходжень. Національна валюта, песо, продовжує втрачати ціну по відношенню до долара США, а гора боргів постійно зростає.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я