Старі будинки стають популярними у Японії

56

У країні порожні мільйони старих дерев’яних заміських будинків.

Старі будинки стають популярними у Японії

У Японії зростає попит на покинуті будинки. Старі будинки стають популярними. Зокрема, іноземці виявляють все більший інтерес до купівлі таких «акія» (порожніх будинків), яких у Японії з її населенням, що швидко старіє, вже мільйони. Особливо популярні серед них “камінка” – старі дерев’яні заміські будинки.

Але покупка – не єдиний спосіб придбання таких будинків: Іноді їх можна недорого орендувати, як повідомила газета «Japan Times». Однак потенційним орендарям таких будинків, які часто порожніми роками, слід бути обережними, перш ніж в’їжджати в них: На відміну від інших об’єктів оренди, орендарі Akiya часто стикаються з високими витратами на ремонт та обслуговування, йдеться у статті.

Збірні будинки стають все популярнішими серед японців

“До” означає “старий”, “минка” – “заміський будинок”. Покоління, що виросли під час бурхливого економічного зростання Японії після 1945 року, вважають дерев’яні будинки, деякі з яких столітньої давності і побудовані з використанням чудової традиційної архітектури Японії, незручними та нецивілізованими. Натомість жителі острова ставлять збірні будинки, які вже за кілька десятиліть виглядають застарілими і часто псують пейзаж. «На жаль, у Японії немає охорони пам’яток», – пояснив німецький архітектор Карл Бенгс. Він присвятив себе «утилізації» «Комінки» у своїй рідній країні – Японії.

«Щодня, коли в будинку ніхто не живе, він стає непридатним, і раптом ви отримуєте будинок, в якому ніхто не живе вже більше десяти років, і він просто більше не придатний для використання», – пояснив газеті Паркер Дж. Аллен. Він є засновником компанії, яка займається акією. На думку Аллена, найбільшим стимулом для власників таких порожніх будинків є можливість здавати свою нерухомість в оренду. Однак, враховуючи витрати на ремонт, що часто виникають, він радить потенційним орендарям підписувати точний договір, а не усні домовленості.

Читайте також:  "Deutschlandtrend": більшість незадоволені федеральним урядом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я