Медведєв попередив про ядерну конфронтацію

27

Москва хоче в односторонньому порядку призупинити дію договору про ядерне роззброєння із США. Екс-президент Дмитро Медведєв попередив про далекосяжні наслідки.

 

Медведєв попередив про ядерну конфронтацію

Росія застерегла від ядерної конфронтації із Заходом після запланованого припинення дії останнього договору зі США про ядерне роззброєння.

«Якщо США хочуть, щоб Росія була переможена, то ми маємо право захищатися будь-якою зброєю – зокрема ядерною», – написав заступник голови російської Ради національної безпеки Дмитро Медведєв у каналі Telegram. Тоді світ опиниться на межі глобального конфлікту, попередив екс-лідер Кремля.

У своєму зверненні до нації президент Володимир Путін заявив, що Росія не може бути переможеною. Він оголосив про зупинення дії договору «Новий старт» із США про контроль над ядерними озброєннями та обмеження ядерних боєголовок. Медведєв сказав, що це рішення стало наслідком того, що США та інші країни НАТО фактично оголосили війну Росії.

Договір «Новий старт»: зупинка, без виходу

Росія неодноразово попереджала про нову гонку ядерних озброєнь, як за часів холодної війни, якщо «Новий старт» буде припинено. Путін підкреслив, що наразі йдеться про призупинення, а не про вихід із договору, який діє до 2026 року. Рішення про зупинення ще має бути офіційно погоджено Державною Думою та підписано Путіним.

Колишній президент Медведєв вже зараз попередив про далекосяжні наслідки для всього світу у разі виходу Росії з договору. Водночас він заявив, що попередні угоди між двома найбільшими ядерними державами, Росією та США, не враховували ядерні боєголовки країн НАТО – Франції та Великобританії. Медведєв підкреслив, що це давно настав час зробити. Путін також закликав до цього у своїй промові напередодні.

Читайте також:  Група Трампа з нерухомості має сплатити мільйонні штрафи

Договір «Новий старт» обмежує ядерні арсенали обох країн 800 системами доставки та 1550 бойовими боєголовками у кожної. Він також передбачає, що Вашингтон та Москва можуть обмінюватися інформацією про свої стратегічні ядерні арсенали та проводити до 18 контрольних візитів на рік.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я