Масштабний протест проти ослаблення судової системи

30

Вкрай правий уряд Ізраїлю планує серйозно обмежити вплив судової системи. У деяких містах протести проти цього сягають нових рекордів участі.

 

Ізраїль: Масштабний протест проти ослаблення судової системи

Десятки тисяч людей вийшли на демонстрації в Ізраїлі проти запланованої судової реформи. У деяких містах рекордна кількість учасників була досягнута о десятій суботній вечір протестів поспіль, повідомляють ізраїльські ЗМІ. Тільки у прибережному Тель-Авіві на вулиці вийшли близько 145 000 демонстрантів, у Хайфі – близько 50 000. Мітинги пройшли також в Єрусалимі, Беєр-Шебі, Ейлаті та інших містах.

Згідно з планами уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, парламент у майбутньому зможе скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Крім того, політикам буде надано більшого впливу при призначенні суддів. Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр також висловив стурбованість із цього приводу.

Декілька днів тому президент Ізраїлю Іцхак Герцог вперше публічно виступив проти планів праворелігійного уряду. За його словами, судова реформа є помилковою, репресивною та підриває демократичні засади Ізраїлю. Він також оголосив, що став посередником у досягненні компромісу між прихильниками та противниками реформи. Подробиці цього були розкриті.

Тим часом судова реформа продовжує просуватися вперед. Основні елементи спірної реформи можуть відбутися остаточне читання в парламенті наступного тижня, повідомляють ізраїльські ЗМІ.

Законопроект також може зіграти на руку прем’єр-міністру Нетаньяху у судовому процесі про корупцію, який ведеться проти Нетаньяху вже якийсь час.

Критики вважають, що реформа ставить під загрозу поділ влади та попереджають, що Ізраїль може перетворитися на диктатуру. Уряд, у свою чергу, стверджує, що Верховний суд нині має надто великий політичний вплив.

.

Читайте також:  Джефф Безос переїде з Сіетлу до Майамі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я