Мамонт хутро: Чи повернуться стародавні гіганти?

8

Американська компанія Collosal мріє про повернення мамонта. Тепер компанія повідомляє про генетично модифікованих мишей з хутром, який виглядає як шерсть мамонта. Але як далеко просунулися дослідження?

Мамонт Маммонт спочатку лисий – вовна росте протягом 6–7 тижнів. Але тоді миша нагадує шерстяних мамонтів. Миша він стає набагато товстішим, золотисто -коричневим. Нові характеристики отримують з генів вимерлих мамонтів, тобто невеликих фрагментів їх генетичного матеріалу.

Мрії про воскресіння мамонта

Collosal розглядає мишей як ще один крок до довгострокової мети – відтворити весь мамонт. Мета полягає в тому, щоб слон згодом народжував тварину, що містить якомога більше характеристик мамонтів. Тим часом мамонти з’являються в заголовках газет.

Мамонт хутро: Чи повернуться стародавні гіганти? Фото: Pictavio / pixabay.com

Дослідницька група поступово намагається вдосконалити свою методологію. Для експерименту на мишах вони проаналізував генетичний матеріал 121 мамонтів та декількох слонів, Знайти гени, які впливають на ріст вовни та жирового метаболізму.

Для аналізу генів, команді спочатку потрібно було зрозуміти, які ділянки ДНК мамонта відповідають за ріст волосся та адаптацію до дуже низьких температур. Тоді дослідники включили цю ідентифіковану генетичну інформацію у запліднених яйцях або ембріональних стовбурових клітинах мишей за допомогою Кілька методів генної інженерії.

Як відкликати хутряне мамон

Дослідницька група Одужував одночасно до семи генів у мишей. Вони змінили гени у мишей таким чином, що вони дуже схожі на ті, що трапляються у мамонтів. “Миші не були відредаговані таким чином, щоб мати точну копію генів мамонтів”– – сказала Торі Геррідж з Шеффілдського університету (Великобританія) в інтерв’ю з науковим медіа -центром.

Дослідницька група вставила гени мамонтів у генетичний матеріал мишей, які відповідають за утворення волосся у мишей, тим самим Зміна певних ділянок генетичного матеріалу, які впливають на товщину і довжину волосся.

Читайте також:  Мрії та реальність майбутнього світу: роботизація

«Вернові миші вже неодноразово демонструвались у лабораторіях та мусах. Однак нові полягають у тому, що зміни зараз натхненні генами мамонтів“, – каже палеонтолог Торі Геррідж.

Дослідницька група вже оголосила про подальші експерименти, в яких будуть передані нові характеристики вимерлих мамонтів. Поки що технологія досягла своєї межі, коли, наприклад, значно більше генів вставляються одночасно – у цьому випадку не тільки зміни хутра. Наприклад, у поточних експериментах, наприклад, Близько 10% генетично модифікованих ембріонів вижили.

“Мамонт набагато більше, ніж слон у хутряному пальто”

Мамонт ще далеко не створює повну копію мамонта. Однак, в перспективі, Collosal хотів би відтворити тварину, схожу на слона, схожа на маммону. Слон народить тварину як сурогатну матір – такий план. “Мамонт – це набагато більше, ніж просто слон у хутряному пальто”– каже палеонтолог Еррідж. Серед експертів багато критики: генетичний матеріал мамонта Недостатньо повністю реконструювати вимерлих тварин.

Введення генів у слона також набагато складніше, і досі незрозуміло, чи може ця тварина взагалі помножити. Неможливо повністю відтворити мамонтакаже Еррідж: “”Ви можете створити лише приблизну подобу вимерлої істоти, заснованої на неповній ідеї, як воно повинно виглядати ».

Тому скептичне ставлення до воскресіння вимерлих видів залишається високим. Загальні інженерні методи вже стають все більш актуальними для розведення тварин. У Сполучених Штатах вже є свині, які краще захищені від деяких вірусних інфекцій, і теплостійка велика рогата худоба вже розведена таким чином і дозволена для використання як худоба в США.

Таким чином, генна інженерія стає все більш поширеною на практиці. Однак Шлях до воскресіння шерстяного мамонта ще довгий.

Читайте також:  Інноваціям потрібна соціальна адаптація

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я