Астрономи вперше одержали знімки зірки за межами нашої галактики.
Фото червоного гіганта: астрономи заглянули за кордон Чумацького Шляху
Першою зіркою за межами нашої галактики, знімки якої здобули європейські астрономи, стало небесне світило з неромантичною назвою WOH G64. Незважаючи на це, зірка приблизно в 2 тисячі разів більша за Сонце і знаходиться на відстані 160 тисяч світлових років.
Використовуючи найсучасніші технології, зокрема, з'єднання кількох телескопів у так званий інтерферометр, астрономи вже досить докладно розглянули форму та деталі близько двох десятків зірок у нашій галактиці, яку часто називають Чумацький Шлях. Однак досі не вдавалося зробити те саме з зірками за межами Чумацького шляху. І ось тепер знімки WOH G64 отримані та уважно вивчаються астрономами.
Вмираючий гігант
Вже вдалося з'ясувати, що зірка WOH G64 знаходиться у Великій Магеллановій хмарі (це невелика галактика-супутник Чумацького Шляху). Знімки, зроблені за допомогою інтерферометра, змонтованого в Європейській південній обсерваторії (ESO) у Чилі, показують, що зірка оточена газовим коконом у формі яйця. За словами фахівців, це може бути пов'язане із сильним викидом матеріалу, яким супроводжується вибух наднової.
А ще відомо, що WOH G64 – червоний гігант, що вмирає зірка, яка постійно викидає в космос газ та пил і рано чи пізно зникне внаслідок вибуху.
Астрономи очікують, що вибух відбудеться через кілька тисяч років – з астрономічної точки зору це лише мить. Таким чином, сьогодні ми, насправді, спостерігаємо останні дні з життя цього космічного об'єкта.