19 Хіміки з доступом до Інтернету проти штучного інтелекту, який працює виключно над побудованими знаннями. Хто переможе в інтелектуальному поєдинку університету Єни? Результати були здивовані навіть самими дослідниками.
Дослідники з університету Фрідріха Шиллера в Джен хотіли з’ясувати, хто краще вирішує справжні завдання в сучасній хімії: хіміки проти штучного інтелекту (AI), повідомляє MDR.de. Експерти можуть використовувати Інтернет. Наприклад, онлайн -дослідження та спеціалізовані хімічні програми. Сучасні моделі штучного інтелекту, такі як чат GPT -4, можуть використовувати лише те, що вони мають у базі даних.
“Деякі моделі AI були більш ефективними, ніж люди”
«Можливості штучного інтелекту з хімії викликають все більший інтерес. Тому ми хотіли з’ясувати, наскільки хороші ці моделі насправді”, – пояснює Кевін М. Яблонка. Він очолює молодшу дослідницьку групу Фонду Карла Зейса “Полімери в енергетиці” в Університеті Фрідріха Шиллера в Єни та Інститут полімерів в енергетиці, названому на честь Гельмгольца (Хіполь) в Єни.
Результати дослідження показують неоднозначну картинуПовідомляє Apple Tree. “Навіть у дуже складних проблемах, таких як підручник, деякі моделі AI виявилися більш ефективними, ніж люди”.
Хіміки не повинні боротися проти AI – це буде краще об’єднатися
Штучний інтелект також був набагато менш само -критичним, ніж людина. Він дав відповідь, навіть якщо він явно помилявся. «Це було особливо помітно у питаннях інтерпретації хімічних структур. Такі як прогнозування спектрів JAMR”– каже яблуню.
Його висновок: “Наше дослідження показує, що ШІ може стати важливим доповненням до людського досвіду”.. Однак, на його думку, це дійсно лише доповнення, тому що: “Модель, яка дає неправильні відповіді з високим ступенем впевненості, може призвести до проблем у делікатних галузях досліджень”.