Лицарський меч віком тисячу років виявили на південному заході Польщі

91
Лицарський меч віком тисячу років виявили на південному заході Польщі

На південному заході Польщі, в районі Левіна Клодзського в Нижній Сілезії, пошуковці виявили лицарський меч віком тисячу років. Про знахідку повідомили Управління охорони пам’ятників у Вроцлаві.

За словами археолога валбжиського відділу вроцлавського управління Марека Ковальського, зброя відноситься до періоду раннього середньовіччя.

«Меч датується початком XI ст. Знахідка складається із трьох частин – він зламаний у двох місцях. Я працюю в цьому відомстві 27 років, і досі мені не траплялося нічого подібного», – зазначив археолог. За його словами, меч на початку ХІ століття був символом високого соціального статусу. «У цей період екіпірування лицаря коштувало стільки, що за нього можна було купити кілька сіл», – пояснив він.

Район Левін Клодзкий розташований на торгово-транспортному шляху з Чехії до Нижньої Сілезії. Як зазначив Ковальський, відомостей про те, що на місці знахідки було якесь поселення за часів раннього середньовіччя, немає.

«Відомо, що у цей період тривали бої між п’ястами та чехами, які сперечаються за ці території. Можливо, ми навіть мали справу в даному випадку з Болеславом Хоробрим», – зауважив експерт.

Меч передадуть для вивчення до Інституту археології Вроцлавського університету. Фахівці проведуть різноманітні дослідження, у тому числі рентген та комп’ютерну томографію, які допоможуть з’ясувати, кому належав меч і де він був виготовлений. Потім на знахідку чекають консерваційні роботи.

Читайте також:  Співробітництво в галузі безпеки в регіоні Балтійського моря

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я